Cecylka Knedelek i kolorowe bale

Jedność
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7660-471-8

Jest to nasze drugie spotkanie z Cecylką Knedelek. Cecylka mieszka wraz ze swoją gąską Walerią przy ulicy Naleśnikowej 5.

Tym razem razem z mieszkańcami Starego Knedelkowa przygotowujemy się na bal noworoczny. Cecylka przygotowała kolorową perukę a gąska Waleria wybrała sobie kolorową chustkę na bal. Jednak przygotowania Cecylki i Walerii skończyły się całkiem inaczej niż miały one w planach?

Oprócz krótkiego opowiadania, które doskonale dopełniają kolorowe i duże ilustracje znajdziemy tu również 15 przepisów kulinarnych są to dania które Cecylka i Waleria wymieniały gdy opowiadały jakie słodkości znajdą na balu.

Razem z Cecylką możemy przygotować kota z wąsami, kruche lizaczki czy owocowe motyle. Przepisy nie są trudne więc dzieciaczki z małą pomocą dorosłych na pewno dadzą sobie radę.

Każdy z nas uwielbia bale, dobre jedzenie i piękne sukienki. Przygotowania trwają i czasem nie widać ich końca. Mieszkańcy Starego Knedelkowa przygotowują się właśnie, by pożegnać stary rok i powitać nowy. Przygotowania trwały już od samego rana. Przyrządzali owocowy poncz, piekli ciasta, przymierzali ubrania i wszędzie przywiązywali kolorowe balony. Historia na pewno zaciekawi każde dziecko.

Przy ulicy (zresztą bardzo smakowitej) Naleśnikowej mieszka dziewczyna o imieniu Cecylka. Rezolutna i wesoła Cecylka przygotowała kolorową perukę. Jeśli nasze dzieci mają ochotę na wykonanie takiej samej, to nie ma nic prostszego, bo wszystkie instrukcje są zamieszone w książce. Joasia natomiast przygotowała na bal strój biedronki, pani Ludmiła przyrządziła owocowy poncz z pomarańczy, grejpfrutów, cytryn i limonek. Już na samą myśl cieknie ślinka. Bliźniaczki zajęły się robieniem biszkoptowych świnek, Antek zrobił kolorowe konfetti, do którego wykorzystał stos kolorowych gazet. Czym byłby bal bez balonów? Pan Alojzy zajął się nadmuchiwaniem balonów. Oczywiście nie robił tego za pomocą własnych płuc lecz z pomocą specjalnej maszyny. Po południu w miasteczku zapanowała cisza przed… balem, a gąska Waleria wciąż nie mogła się zdecydować, którą chustkę założyć na bal. Czas gonił wszystkich. Cecylka i gąska były bardzo podniecone balem, jednak…całą noc przespały. Nie przeszkodziło to jednak naszym bohaterkom śmiać się z siebie. Mimo wszystko był to udany Sylwester.

Książka napisana pięknym językiem. Na końcu książki znajdują się także dokładne przepisy na przekąski. Wesołe świnki biszkoptowe, kot z wąsami czy kolorowe guziki, to tylko kilka z propozycji. Przepisy są dobrze opisane, a kolorowe ilustracje bardzo pomagają czytelnikowi. Jeśli więc chcecie zagonić swoje dzieci do kuchni, to ta książeczka może pomóc. Polecam!

Jest to jedna z serii kilku książeczek o Cecylce Knedelek, którą na pewno pokochają i dziewczynki i chłopcy :)
Zawiera ono fajne, krótkie opowiadanie, oraz 15 przepisów na pyszne słodkości idealne na bal :)

Cecylka Knedelek jest to mała dziewczynka, która wraz ze swoją gąską Walerią mieszka przy ulicy Naleśnikowej 5 :)

W ostatni dzień roku całe miasteczko jest zajęte przygotowaniami do wielkiego balu, który odbędzie się na rynku w ich miasteczku.

Cecylka już wybrała dla siebie sukienkę, a gąska Waleria śliczną czerwona chustkę...
Jednak skończyło się to wszystko inaczej niż moglibyśmy przypuszczać :)
Jak? Dowiecie się czytając tą wspaniałą książeczkę :)

W dalszej części znajdziemy przepisy na wszystkie pysznościowe dania, które Cecylka i Waleria wymieniły opowiadając co za słodkości znajdą się na ich balu noworocznym :)
Kot z wąsami, kruche lizaki, jadalne łyżeczki, słodkie łapki to tylko niektóre z przepisów zawartych w książce :)

Od razu powiem, że zakochaliśmy się w Cecylce :)
Wspaniale i zabawnie opowiada nam o swoich perypetiach, po prostu nie sposób się przy niej nudzić :)

Ilustracje są rewelacyjne, kolorowe, aż chce się ciągle przeglądać tą książkę ;)

Przepisy są bardzo łatwe i myślę, że nie ma możliwości, aby nam nie wyszły :P Na dodatek idealnie nadają się nie tylko na bal noworoczny, ale również na jakąś imprezkę domową, czy też na co dzień do osłody, szczególnie w takie szare dni jak teraz...
Polecamy tą książeczkę dla wszystkich małych i większych chłopców i dziewczynek ;) Jestem pewna, że spodoba się każdemu dziecku oraz każdemu rodzicowi ;)

Na koniec wspomnę również, ze Cecylka ma także własną stronę internetową na której na pewno żadne dziecko nie będzie się nudziło :) http://www.cecylkaknedelek.pl

W ostatni dzień roku całe miasteczko jest zajęte...

• Czytane z córką
  • Dziecięce, młodzieżowe