Koszty postępowania w sprawach administracyjnych i sądowoadministracyjnych

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376200958
biznes, finanse

Koszty postępowania w sprawach administracyjnych i sądowo administracyjnych omawiają kwestie dotyczące opłat i kosztów ponoszonych w postępowaniu administracyjnym, podatkowym, przed sądami administracyjnymi, a także zwolnienia od kosztów, wynagradzania pełnomocników procesowych i kosztów postępowania egzekucyjnego w administracji. zagadnienia te stanowią bowiem czynnik warunkujący prawidłową realizację praw konstytucyjnych do sprawiedliwej procedury administracyjnej. Celem książki jest więc przedstawienie i przybliżenie praktykom adwokatom, doradcom podatkowym, radcom prawnym, pracownikom administracji publicznej i skarbowej całościowej analizy stanu prawnego w zakresie opłat i kosztów postępowania w sprawach administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Autorzy uwzględnili również zmiany stanu prawnego, dotyczące m.in. kosztów stawiennictwa uczestników postępowania na rozprawę, oraz nowe orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,