Spiritual Intelligence
83-87025-15-1
rozwój duchowy

Khalil A. Khavari, emerytowany profesor psychologii, jest autorem ponad stu publikacji poświęconych głównie zagadnieniom małżeństwa i rodziny, rozwiązywania konfliktów, duchowości i religii. Prowadził wykłady i warsztaty w całej Ameryce Północnej oraz za granicą. Inteligencja duchowa jest trzecim, niematerialnym wymiarem naszego istnienia, równie ważnym – a może nawet ważniejszym? – jak...

Inteligencja duchowa jest trzecim, niematerialnym wymiarem naszego istnienia, równie ważnym – a może nawet ważniejszym? – jak inteligencja racjonalna, znana uczonym od wieków, i inteligencja emocjonalna, odkryta z takim entuzjazmem kilka lat temu.
Książka ta jest swoistym poradnikiem, który ma nam pomóc opanować sztukę szczęśiwego życia. Szczęście bowiem nie zależy od tego, co oferuje nam świat zewnętrzny, lecz jest cenną umiejętnością , którą warto rozwijać i pielęgnować. Narzędziem pomocnym w tym procesie jest właśnie nasza inteligencja duchowa.

Autor stawia przed nami wielkie wyzwanie: zharmonizujmy energie tych trzech rodzajów inteligencji – odkryje nam to nową perspektywę piękna i wartości tego doświadczenia, jakim jest nasze życie.

źródło opisu: Medium, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lidianna | 2012-12-20
Przeczytana: 2012 rok

nie zawsze wiemy jak sobie radzić z codziennością...książka podsuwa nam pomysł na życie...pomimo, żejest tam podjęta polemika na temat Boga, wcale nie musimy patrzeć na wiele rzeczy przez pryzmat wiary...sporo rzeczy, które robimy w życiu, są zapisane w dekalogach czy przykazaniach, nieświadomi tego, że tak naprawdę własnie na tych prawdach opiera się nasze życie, bo jeśli żyjesz uczciwie i sprawiedliwie, to żadna religia nie musi niczego narzucać, bo sami żyjemy wg tych zasad ...

marson2009 | 2015-11-16
Przeczytana: 28 listopada 2015