biznes, finanse

Prywatyzacja kapitałowa w Polsce jeden ze sposobów prywatyzacji, mimo że formalnie nie ma dużego zasięgu, to jednak ze względu na jej ekwiwalentny charakter odgrywa i nadal powinna odgrywać ważną rolę. jest to pogląd autorów , który uzasadnia powstanie tej pracy. Dla zilustrowania przebiegu prywatyzacji kapitałowej posłużono się danymi obejmującymi okres od sierpnia r. wejście w życie ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, czyli rozpoczęcie prywatyzacji kapitałowej do połowy roku. Autorzy wyrażają nadzieję, że w polityce prywatyzacyjnej dalsze zmiany pójdą w kierunku pełniejszego wykorzystania atrybutów prywatyzacji kapitałowej, tak by mogła się ona stać rzeczywistym narzędziem szeroko rozumianych zmian strukturalnych w gospodarce polskiej