Menedżeryzm oświatowy w teorii i w praktyce Poradnik z zakresu organizacji i kierowania w podnoszeniu efektów pracy szkoły (dla studentów pedagogiki)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7441-997-0
biznes, finanse

(red. Włodzimierz Goriszowski) Niniejszy tekst powstał w celu poinformowania studentów pedagogiki o wybranych zagadnieniach związanych z organizacją, kierowaniem i zarządzaniem w trzech płaszczyznach: mikro zarządzania (szkołą, placówką), medio zarządzania (zespołem placówek oświatowych) i makro zarządzania. Systemem zarządzania w tym oświatą w Polsce i innych krajach, a w naszym kraju jest...

(red. Włodzimierz Goriszowski)

Niniejszy tekst powstał w celu poinformowania studentów pedagogiki o wybranych zagadnieniach związanych z organizacją, kierowaniem i zarządzaniem w trzech płaszczyznach: mikro zarządzania (szkołą, placówką), medio zarządzania (zespołem placówek oświatowych) i makro zarządzania. Systemem zarządzania w tym oświatą w Polsce i innych krajach, a w naszym kraju jest to szczególnie ważne na tle dokonującej się transformacji ustrojowej jak i trendów wynikających z naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej. Szereg niewiadomych w realizacji planowanych zadań ma swoje źródło między innymi w niewystarczającej wiedzy i w jej wyniku prezentowanej kulturze organizacyjnej na każdym zajmowanym stanowisku pracy.

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl/

Wiesława | 2014-02-13