Książka Roku 2018
tomollino

„The Peculiarity of Man” to czasopismo, którego celem jest ukazywanie przez pryzmat istotnych dla człowieka problemów jego specyfiki w aspekcie osobniczym, społecznym i gatunkowym. Zadanie to wymaga zatem bardzo szerokiego podejścia do omawianych zagadnień, toteż łamy tego pisma muszą być otwarte dla przedstawicieli najróżnorodniejszych dziedzin wiedzy - od najszerzej pojętej humanistyki aż po...

i gatunkowym.
Zadanie to wymaga zatem bardzo szerokiego podejścia do omawianych zagadnień, toteż łamy tego pisma muszą być otwarte dla przedstawicieli najróżnorodniejszych dziedzin wiedzy - od najszerzej pojętej humanistyki aż po nauki ścisłe. Ambicją jego pomysłodawców jest to, by w międzynarodowym zespole, w multi-
i interdyscyplinarnym języku dochodziło do komunikacji pomiędzy różnymi kulturami
i dziedzinami wiedzy. Naszym zdaniem tylko w taki sposób można ogarnąć i opisać zakres działalności ludzkiej i istotę człowieczeństwa. Sucha analiza wiedzie do alienacji coraz węższych dziedzin, wprowadzając więcej szumu informacyjnego i gubiąc to, co najistotniejsze - wiedzę o nas samych. Aby temu zapobiec, kładziemy nacisk na umiejętność dokonywania syntez, które mają być odpowiedzią na dwa typowo ludzkie pytania - „dlaczego?” i „po co?”.

"O NATURZE CZASU"

źródło opisu: http://marszalek.com.pl/peculiarity/index.php