Someone Will Make Money on Your Funds

Wydawnictwo: John Wiley & Sons, Inc.
biznes, finanse

SOMEONE WILL MAKE MONEY ON YOUR FUNDS-WHY NOT YOUa This book is a treasure trove of practical research and pithy thoughts based on Gastineau s decades of experience, a valuable guide for the thoughtful investor. Harold Evensky, Chairman, Evensky, Brown &&& Katz Someone Will Make Money On Your Funds Why Not Youa will jar armchair mutual fund investors out of their PJ s. If you think checking out your funds in Morningstar and Lipper has you covered, you best read this book. &