Francuska prawica dzisiaj

biznes, finanse

Wydana w 1954 roku Prawica we Francji Rene Remonda weszła do kanonu historii myśli politycznej jako wzorcowa analiza francuskich ugrupowań prawicowych. zawarte w niej wyodrębnienie trzech konkurencyjnych nurtów w ramach pozornie monolitycznej prawicy zapoczątkowało karierę naukową autora, która przyniosła mu miano jednego z najwybitniejszych francuskich historyków.

Apfelbaum | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Książka jest trochę suplementem do wcześniejszej pracy pt. "La Droite en France de 1815 à nos jours" z 1954 roku, którą autor broni przed krytyką jaką wywołała do 2005 roku. Czytanie "suplementu" bez poznania oryginału jest dość denerwujące szczególnie, że autor zakłada, że czytelnik zna jego wcześniejszą pracę. Z tyłu okładki nie ma informacji o charakterze tej książki jest natomiast cytat ze wstępu który nie opisuje książki na której jest on zamieszczony, ale tą wcześniejszą pracę z 1954 roku.

Maciej | 2014-11-27
Przeczytana: 12 października 2015