The Vile Victorians

literatura młodzieżowa
Scholastic
2016-02-04
2016-02-04
historia wielka brytania czarny humor

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa Martin Brown, Terry Deary
Straszna I woj... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Niesamowici Egipcjanie Martin Brown, Terry Deary, Peter Hepplewhite
Niesamowici Eg... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Zagmatwane zabory Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Zagmatwane zabory Małgorzata Fabianow...
Okładka książki Nieznośna natura Nick Arnold, Tony De Saulles
Nieznośna natura Nick Arnold, Tony D...

Nie tylko współcześni policjanci mają ciężki los, koniecznie dowiedzcie się więcej szczegółów od Pana Terrego Deara!!!

Specjalistą w opisie czadowej historii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serdecznie polecam młodym i nieco starszym!
Można powiększyć wiedzę o historyczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rewelacyjną rozrywkę. Czego chcieć więcej?

Wszystkie książki z tej serii są świetne, zatem ta też się udała...

Pamiętam tą książeczkę, też była spoko :)

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Pamiętam tą książeczkę, też była spoko :)

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Powracam do rozrywki z lat dziecięcych i odtwarzam sobie całą serię :) Musze powiedzieć, że sporo tekstów bawi mnie wciąż tak samo, i zaskakująco dużo wątków zapamiętałam z pierwszego czytania! Wrzucam sobie na półkę historyczną w ramach następnego żartu ;)

Ogromna dawka wiedzy okraszona doskonałym humorem i ciekawostkami. Nie znoszę historii i źle wspominam ten przedmiot, ale książki z tej serii uwielbiam i zawsze czytałam je z ciekawością!

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy, więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.
Wredna wiktoriańska Anglia: kalendarium, kryminaliści, więzienia, okrutny los dzieci, kary, kobiety i mężczyźni, jako zbrodniarze, rozrywki, wredni ludzie.

Nie ma sensu się rozpisywać,po prostu bardzo fajnie i ciekawie napisana książka.Z niej bardzo szybko można się uczyć.POLECAM! :D ^w^

Książka, podobnie jak cała seria, jest świetnie napisana. Nie odniosę się do ścisłości historycznej, której brak zarzucają liczni krytycy. Z pewnością lepiej poznawać historię z jakiejś perspektywy, niż nie poznawać jej w ogóle, dlatego zachęcam do czytania tej serii. Książka nie jest napisana zbyt skomplikowanym językiem i może być świetną pozycją dla osób uczących się języka angielskiego, a jednocześnie pasjonatów historii. Polecam!

Świetna książka, podobnie jak inne książki z tej serii. W prosty sposób pokazuje, jak było kiedyś. Podejrzewam, że nawet ludzie niezbyt przepadający za historią chętnie zabiorę się za tą lekturę.
Książka opowiada, jak było strrrasznie, gdy rządziła okrutna królowa Wiktoria. Pozwolę sobie na cytat , który mówi o tym, kim naprawdę rządziła ta okrutna królowa, nieprzejmująca się w ogóle ludem.
,,Wiktoriański premier Benjamin Disraeli powiedział, że Wiktoria nie rządziła jednym, lecz dwoma narodami, a właściwie społecznościami:
- które nie rozumiały się, nie znały i żadna z nich nie wiedziała, co czuje druga ;
- które jadły co innego, prowadziły inne życie i w stosunku do których stosowano inne prawa;
- które zdawały się pochodzić z innych planet. Te dwa narody to bogaci i biedni.’’
W książce zamieszczono wiele okrutnych prawd, opowiadania oraz historii ludzi: sławnych wybrańców losu i zapomnianych zasłużonych.
Jedno jest pewne: po tej lekturze za nic w świecie nie chciałabym mieszkać w czasach Wrednej, Wiktoriańskiej Anglii.

Dziwnie jest oceniać książki, jeśli czytało się je za młodu i sprawiły,że pokochało się historię.teraz jako historyk czyta się inaczej i co tu ukrywać czar pryska. Widać niedociągnięcia, błahe potraktowanie niezwykle ciekawych zagadnień i tendencyjne przedstawianie wiktoriańskiego świata. Rozumiem, że to literatura dla młodszych ale brakuje przedstawiania najważniejszych wartości. Trzeba poczytać jeszcze inne straszne historie - może tylko wiktoriańska Anglia jest małym niewypałem :)

Bardzo przyjemnie napisana książeczka, która, choć przedstawia epokę wiktoriańską dość jednostronnie i nieco tendencyjnie, ma jednak spory walor dydaktyczny i ocieka ciekawostkami (co jest zresztą znakiem firmowym tej serii). Nie dopatrzyłam się poważniejszych błędów i czytałam z prawdziwą przyjemnością.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo