Wredna wiktoriańska Anglia

The Villainous Victorians
9788323719939
Anglia, Królowa Wiktoria, XIX wiek

Inne wydania

Historyczny sos pełen sensacji! Książka "Wredna wiktoriańska Anglia" wprowadzi cię w najciemniejsze sekrety epoki, zamykającej się w jednym długim panowaniu królowej Wiktorii. Będziesz się przemykać mrocznymi zaułkami ponurych miast, gdzie w cieniu szubienicy czai się zbrodnia. Jeśli chcesz wiedzieć: - Jak bijali bezduszni belfrowie? - Czy w teatrze może utonąć parowiec? - Jak ciężkie...

Historyczny sos pełen sensacji!

Jeśli chcesz wiedzieć:
- Jak bijali bezduszni belfrowie?
- Czy w teatrze może utonąć parowiec?
- Jak ciężkie życie mieli pierwsi policjanci?
- Czemu jara karabona uderzyła w furgol?
Przeczytaj tę książkę! Dzięki niej przejdziesz przyspieszony kurs wiktoriańskiego przetrwania i przetrawisz niewiarygodne sensacje z epoki!.

źródło opisu: Egmont, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Książka, podobnie jak cała seria, jest świetnie napisana. Nie odniosę się do ścisłości historycznej, której brak zarzucają liczni krytycy. Z pewnością lepiej poznawać historię z jakiejś perspektywy, niż nie poznawać jej w ogóle, dlatego zachęcam do czytania tej serii. Książka nie jest napisana zbyt skomplikowanym językiem i może być świetną pozycją dla osób uczących się języka angielskiego, a jednocześnie pasjonatów historii. Polecam!

Nifelinord | 2014-02-06
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo przyjemnie napisana książeczka, która, choć przedstawia epokę wiktoriańską dość jednostronnie i nieco tendencyjnie, ma jednak spory walor dydaktyczny i ocieka ciekawostkami (co jest zresztą znakiem firmowym tej serii). Nie dopatrzyłam się poważniejszych błędów i czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Milu Ko | 2010-08-18
Przeczytana: 2007 rok

Książki z tej serii są w sam raz dla młodego, ciekawego świata czytelnika. Masa ciekawostek w formie odpowiedniej dla wieku( powiedziałabym:złagodzonych w sposób trochę krętacki, zwłaszcza dla osób znających historię :)- by nie zgłębiano się w to, co nie trzeba), pełna obrazków, komiksów - tak powinny wyglądać pierwsze książki do historii!

Świetna książka, podobnie jak inne książki z tej serii. W prosty sposób pokazuje, jak było kiedyś. Podejrzewam, że nawet ludzie niezbyt przepadający za historią chętnie zabiorę się za tą lekturę.
Książka opowiada, jak było strrrasznie, gdy rządziła okrutna królowa Wiktoria. Pozwolę sobie na cytat , który mówi o tym, kim naprawdę rządziła ta okrutna królowa, nieprzejmująca się w ogóle ludem.
,,Wiktoriański premier Benjamin Disraeli powiedział, że Wiktoria nie rządziła jednym, lecz dwoma narodami, a właściwie społecznościami:
- które nie rozumiały się, nie znały i żadna z nich nie wiedziała, co czuje druga ;
- które jadły co innego, prowadziły inne życie i w stosunku do których stosowano inne prawa;
- które zdawały się pochodzić z innych planet. Te dwa narody to bogaci i biedni.’’
W książce zamieszczono wiele okrutnych prawd, opowiadania oraz historii ludzi: sławnych wybrańców losu i zapomnianych zasłużonych.
Jedno...

Wanilka | 2012-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2012

Dziwnie jest oceniać książki, jeśli czytało się je za młodu i sprawiły,że pokochało się historię.teraz jako historyk czyta się inaczej i co tu ukrywać czar pryska. Widać niedociągnięcia, błahe potraktowanie niezwykle ciekawych zagadnień i tendencyjne przedstawianie wiktoriańskiego świata. Rozumiem, że to literatura dla młodszych ale brakuje przedstawiania najważniejszych wartości. Trzeba poczytać jeszcze inne straszne historie - może tylko wiktoriańska Anglia jest małym niewypałem :)

Toddziak | 2010-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bardzo lubię całą serię Strrrasznej Historii, a ta część jest moją ulubioną. Polecam :)

Ecia96 | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Z takich książek mogę się uczyć historii :P

Daiki | 2014-06-23

Nie ma sensu się rozpisywać,po prostu bardzo fajnie i ciekawie napisana książka.Z niej bardzo szybko można się uczyć.POLECAM! :D ^w^

krosciucha | 2011-01-27

Mało, jak zwykle mało. Ale na miły początek dobre i to.

Samuraj | 2016-08-21