Miniaturowe Lotnictwo cz.1. Mały podręcznik młodego modelarza

Wydawnictwo: WKŁ
poradniki
Rockrider

Książka jest "samouczkiem" z zakresu budowy modeli samolotów i szybowców. Autor, po krótkim wprowadzeniu w tajniki zasad lotu prawdziwego samolotu, podaje niezbędne dla początkującego modelarza wskazówki na temat doboru materiałów i narzędzi, doboru silników oraz paliw, obsługi silników oraz przygotowania rysunków wykonawczych, Następnie opisuje sposób budowy latającego modelu podstawowego...

Książka jest "samouczkiem" z zakresu budowy modeli samolotów i szybowców.

Autor, po krótkim wprowadzeniu w tajniki zasad lotu prawdziwego samolotu, podaje niezbędne dla początkującego modelarza wskazówki na temat doboru materiałów i narzędzi, doboru silników oraz paliw, obsługi silników oraz przygotowania rysunków wykonawczych, Następnie opisuje sposób budowy latającego modelu podstawowego oraz różnych jego wersji, m.in. modelu sterowanego radiem. Książkę uzupełniają rysunki wykonawcze w skali 1:1 trzech zasadniczych wersji modelu.

Książka przeznaczona jest dla młodzieży interesującej się modelarstwem lotniczym oraz instruktorów i nauczycieli klubów modelarskich i szkolnych kółek lotniczych.

źródło opisu: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1965

korzma | 2014-02-02