Dookoła świata na "Darze Pomorza" (1934 - 1935)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Floty Ojczystej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kos
Dookoła świata na
GrzMot

Tadeusz W. Meissner adresował książkę do młodzieży, która pragnęła wyruszyć na morski szlak i również tych, którzy po ukończeniu ówczesnej Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni, zajmując stanowiska oficerów nawigatorów, prowadziliby po morzach i oceanach statki ojczystej i obcej bandery. Z tych względów zamieścił wiele opisów geograficzno-historycznych o lądach, wyspach, szlakach morskich i podejściach do portów. (...) Autor snuje barwne opowieści o dziejach krajów i odwiedzanych portów, urozmaicając je bogatą i nieznaną dotąd faktografią. (...) Pamiętna podróż "Daru Pomorza" jest zarazem zapisem radości i dumy załogi z faktu, że to właśnie jej przypadło w udziale po raz pierwszy w dziejach morskich Rzeczypospolitej płynąć pod ojczystą banderą wokół ziemskiego globu.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2006. Od redaktora serii wydawniczej

źródło okładki: http://www.kos.alpha.pl/sklep/