Po stawie pływa

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Ekologiczne ETNA
Po stawie pływa
dzieci, przyroda, wiersze, ekologia, edukacja
Roman

Książeczka z rymowankami dla dzieci. Zawiera informacje o dwudziestu dwóch gatunkach ptaków polskich, których życie jest ściśle związane ze stawami. Dlatego książeczka ma tytuł Po stawie pływa. Oprócz kaczek w książeczce znalazły się też gęsi, łabędzie, chruściele, jak też ptaki nie pływające, a żyjące nad stawami, np. remiz czy (orzeł) bielik. Wiersze są wręcz naszpikowane faktami z życia poszczególnych gatunków, a ilustracje realistycznie oddają wygląd, środowisko i zachowania ptaków. Autorka nie ucieka od stosowania specjalistycznej terminologii, a opisy toków perkoza lub gągoła urzekną niejednego czytelnika.

źródło opisu: www.etna.eko.org.pl

źródło okładki: www.etna.eko.org.pl