Rubato

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Rubato
83-7180-545-4
Katarzyna

Awaria ciężarówki i śmierć dziadka wybijają Steina (przed laty obiecującego pianistę, dziś kierowcę zatrudnionego na budowie) z miarowego rytmu szarej egzystencji i zmuszają do refleksji nad własnym życiem. Jadąc do Bergen, gdzie studiował i przeżył wielki młodzieńczy romans, narrator odbywa podróż ku przeszłości i przyszłości, wyzwala się z więzów czasu, by spojrzeć z dystansu na siebie i świat, miłość i sztukę, a tym samym podjąć próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak żyć pełnią życia. Znakomita powieść Vaage'a, nawiązująca formą do utworów muzycznych, przesycona kolorytem melancholijnych norweskich krajobrazów, zdaje się zachęcać czytelników do podjęcia podobnej próby.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Rubato-p-965-.html

Karolina Kułakowska | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

O muzyce, miłości, pasji. Polecam!

pan_piotr | 2015-11-10
Panna_Anna | 2015-08-09