Rzeka miłości

Au temps du fleuve Amour
83-07-02818-3
literatura francuska
Misieńka

Powieść wydana została we Francji w 1994r. "Tam gdzie przyszliśmy na świat, Utkin, ja oraz inni, nie zwracano najmniejszej uwagi na piękno. Mogłeś do samej śmierci nie wiedzieć, czyś ładny, czy brzydki. Nikt nie był ciekaw sekretów mozaiki ludzkich twarzy ani zmysłowej topografii ciał. Miłość także źle zakorzeniała się w naszych stronach. Miłość jako taka, kochanie dla samego kochania,...

Powieść wydana została we Francji w 1994r.

"Tam gdzie przyszliśmy na świat, Utkin, ja oraz inni, nie zwracano najmniejszej uwagi na piękno. Mogłeś do samej śmierci nie wiedzieć, czyś ładny, czy brzydki. Nikt nie był ciekaw sekretów mozaiki ludzkich twarzy ani zmysłowej topografii ciał. Miłość także źle zakorzeniała się w naszych stronach. Miłość jako taka, kochanie dla samego kochania, została, zdaje mi się, po prostu zapomniana - uległa atrofii, wykrwawiła się w latach wojny, zdławiły ją kolczaste druty pobliskiego łagru, zmroził arktyczny powiew".

źródło opisu: Z okładki

karolina1 | 2013-08-25

książkę przeczytałam bardzo dawno ale wciąż mi towarzyszy...piękne opisy krajobrazów,o miłości i czekaniu na przejazd pociągu.nostalgiczna i smutna momentami historia ludzi którym skradziono wartości piękna i miłości.o ludziach ciekawych świata,o bogatej wyobraźni i tęsknocie.kilka poolecam!

ola_z_zielonej | 2016-02-26
reptar | 2016-02-14