Aibobo

Tłumaczenie: Elżbieta Bortkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "KOK Książki o Kobietach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIBET
Ecos del Caribe
Haiti, literatura haitańska
Dorota_1988

"Aibobo" jest zgrabnie skomponowaną opowieścią, w której wszystko ma swoje miejsce, jak w układance, której misterny obraz rodzi się w miarę czytania. Książka opowiada o losach kilku pokoleń haitańskich kobiet, a snuta opowieść wciąga Czytelnika jak magnes, wzbudza ciekawość i chęć poznania dalszego ciągu. (...) Portrety bohaterek opowieści są niezwykle barwne, soczyste i głębokie...

(...) Portrety bohaterek opowieści są niezwykle barwne, soczyste i głębokie psychologicznie, pełne i bardzo prawdziwe. Ich losy, czasami wręcz tragicznie przyziemne, nabierają innego wymiaru dzięki wszechobecności elementów ponadrzeczywistych, takich jak sny, magia i koegzystencja świata żywych ze światem umarłych, tak charakterystycznych dla Karaibów.

Grażyna | 2015-03-05
Przeczytana: 12 marca 2015