Uwięziony umysł. Opowieści o ludziach z autyzmem

Tłumaczenie: Maciej Sekerdej
Wydawnictwo: Znak
A mind apart: understanding children with autism and Asperger syndrome
978-83-240-0787-5
psychologia, autyzm
Magdalena

Uwięziony umysł to zbiór opowieści o ludziach (dzieciach i dorosłych) z autyzmem i syndromem Aspergera. Każdy rozdział (nazwany imieniem pacjenta) to osobna historia, pokazująca, jak niesłychanie są zróżnicowane zaburzenia autystyczne. Szatmari opowiada o swych pacjentach nie od strony psychopatologii, nienormalności, ale raczej stara się pokazać niezwykły, indywidualny świat chorego i wskazać drogę do jego zrozumienia. Uwięziony umysł przypomina książki Olivera Sacksa, wciąga i fascynuje czytelników zainteresowanych tajemnicami ludzkiego umysłu. Z pewnością spodoba się fanom filmu Piękny umysł.

Edyta | 2011-08-12
Przeczytana: 05 lipca 2011

Autor przedstawił studium przypadków, dzięki czemu ułatwił czytelnikowi wniknięcie w umysły 'bohaterów'. Warto przeczytać, gdy chce się wdrożyć w tematykę autyzmu. Lub po prostu zrozumieć czym tak naprawdę jest autyzm.

Beata | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Mi książka bardzo się podobała rzetelnie i ciekawie przedstawiona problematyka autyzmu.

Kamila | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015