Krecik w mieście

Wydawnictwo: Grafag
Krtek ve meste
krecik, bajki
Nikodem

Nowe przygody ulubionego Krecika! Krecik i jego przyjaciele - zając i jeż - z przerażeniem obserwują, jak ich piękny las znika. Wielkie maszyny ścinają drzewa, a zwierzątka nie mają gdzie uciec. Nim się obejrzą, na miejscu lasu wyrośnie plac budowy, a potem ogromne miasto. Ale Krecik i inne zwierzątka nie są stworzone do życia w mieście. I nie pomoże i m nawet to, że ludzie zrobią dla nich sztuczny, nadmuchiwany las. Dlatego przyjaciele wspólnie wyruszają na poszukiwanie prawdziwego lasu i prawdziwej przygody.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com

Krzysiek | 2013-09-23
Przeczytana: 2009 rok

Super obrazki, historia również, przesłanie proekologiczne. Polecam dla 4-6-latków

| 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Uwielbiana przeze mnie książka w okresie dzieciństwa. Najbardziej podobała mi się historia z samochodzikiem :) i te olbrzymie łabędzie... To był cudowny czas...

Mój brat w ostatnim czasie polubił przygody Krecika w każdej postaci, więc ja jako starsza siostra zostaje zmuszona do czytania historyjek o nim (ten obowiązek jest jednym z najmilszych :)).

Po opowieściach dla dzieci dorośli spodziewają się, że będzie uczyć, bawić, z humorem i ogólną radością. Tym razem pod względem beztroskiej opowieści można się przeliczyć. Zdeněk Miler stworzył wzruszającą historię przyjaciół z lasu. Ta historyjka wcale nie bawi, dziecko ani może czytający nie śmieje się. Nie ma uśmiechów, nagłych napadów śmiechu, jak zwykle zdarza się to w bajkach dla dzieci.

Krecik i jego przyjaciele żyją spokojne w swoim lesie. Ich spokój zakłóca coś dużego, hałaśliwego, wielkiego i strasznego. Tą rzeczą są maszyny budowlane, które wtargnęły w świat tych biednych zwierzątek i niszczą wszystko co stanie im na drodze. Mieszkańcy lasu uciekają, ale główny bohater i Zając oraz Jeżyk nie chcą się poddać bez walki. W dosyć dziwny sposób dostają pismo od ważnych panów nie...

Agnieszka BodekStrąk | 2014-06-09

Bajka oczywiście nawet fajna i w wersji oglądanej i czytanej jednakze jak juz sie czyta po raz kolejny to mozna miec serdecznie dosyc:) No ale czego sie nie robi dla naszych kochanych maluszków tym bardziej iz ładnie proszą:))

Agaton | 2014-01-28

ulubiona książka na dobranoc w dzieciństwie:)

wazka1604 | 2016-05-09

Ulubiona książka z dzieciństwa