Polacy z Wehrmachtu w polskiej 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-456-0
pizmak

Książka zawiera wspomnienia ośmiu młodych żołnierzy II wojny światowej, obywateli II RP, którzy zostali wcieleni do Wehrmachtu w następstwie podpisania przez ich rodziców volkslisty. W różny sposób udało im się opuścić szeregi niemieckiego wojska. Jedni odważyli się na brawurową ucieczkę, inni zostali ranni i dostali się do niewoli. Wszyscy, po przejściowym pobycie w obozie jenieckim, podjęli służbę w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie i ponownie stanęli na linii frontu. Pasjonująca lektura ukazująca dramaty ludzi, którzy wbrew swojej woli zostali wciągnięci w wir wojennych wydarzeń. Autentyzm przekazu czyni go szczególnie cennym i godnym uwagi. Jest to pasjonująca lektura ukazująca postawy obywateli polskich, którzy wbrew swojej woli zostali wcieleni do wrogiej armii.

źródło opisu: http://www.ameo.pl/196585?sesja=22120164129

źródło okładki: http://89.161.250.182/okl/196000/196585.jpg