Gdy byłem żołnierzem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
dzosefinn

Jest to po prostu zwykła opowieść, odtworzenie z pamięci moich żołnierskich dni. A że upłynęło już od nich sporo czasu, mogłem zapomnieć imiona i nazwiska albo też niektóre zdarzenia przypisać nie tym, których były faktycznym udziałem. Jeżeli w jakiejś części opowieść ta będzie prawdziwa, chyba nikt nie weźmie mi za złe drobnych nieścisłości, a i koledzy z "woja" to wybaczą

źródło opisu: ze wstępu

dzosefinn | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Jest to kolejna książka taty, która posiada swoją własną historię. Jednak zostawię ją dla siebie i przejdę do recenzowania.
"Gdy byłem żołnierzem" to wspomnienia autora spisane w formie dłuższego opowiadania. Nie jest to typowy pamiętnik, czemu jestem rada, bo nie przepadam za standardowymi pamiętnikami.
Jako kobieta, która nie miała nigdy kontaktu z woskiem stwierdzam, że było to ciekawe doświadczenie. Miałam możliwość zapoznać się z życiem codziennym przeciętnego rekruta w wojsku, jak to wygląda od tak zwanej kuchni. Zabrakło mi czegoś... Chyba bardziej szczegółowych opisów. Wszystko było takie suche i ogólnikowe. Niestety musiałam obyć się niekiedy smakiem...
Historia przedstawiona jest w sposób prosty i mało wymagający. Jest warta uwagi i nawet jeśli komuś by nie przypadła do gustu to ma mało stron i szybko się przez nią przebrnie. Po przeczytaniu jej dziwię się, że wycofano obowiązek odbycia służby wojskowej, a panowie nie przejawiają chęci by zgłaszać się na ochotników. Moim...

karolina898 | 2013-08-01
| 2013-07-08