Sacred causes : religion and politics from the European dictators to Al Qaeda
religia
hstr

Druga część szeroko zakrojonej opowieści o skomplikowanych relacjach polityki i religii obejmuje wiek XX. Na czym polegały pseudoreligijne patologie faszyzmu i komunizmu? Jak doszło do potwornych walk z Kościołem w Rosji sowieckiej czy Hiszpanii? Dlaczego ostatecznie Kościół opowiedział się po stronie konserwatywnej? Jaka jest prawda o urobionej przez Sowietów „czarnej legendzie” papieża Piusa XII, nie dość zdecydowanie potępiającego Holokaust? Ile znaczą Kościoły chrześcijańskie w powojennej historii świata? Co zmieniło się w postrzeganiu religii po zamachach z 11 września? Pasjonujące!

źródło opisu: Świat Książki, 2011.

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

sawraf | 2012-11-05