Zemsta budzika. Opowiastki domowe

Wydawnictwo: Literatura
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Nikodem

Wyczulone ucho pisarza słyszy, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma. Książka zawiera kilkanaście dowcipnych, dynamicznych opowiadań, pobudzających wyobraźnię dziecka.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

Ida | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Pełny tekst na:MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Czy przedmioty potrafią mówić? Hmmm...W tej książeczce nie tylko mówią, ale myślą, żartują ze sobą, a nawet trochę się przekomarzają, jak na przykład komputerowa mysz z kotem na ekranie. Czasem też czują się odpowiedzialni za swoich właścicieli i dyskretnie im pomagają, kiedy ludzie nawet tego nie dostrzegają.
(...)
Kiedy Mama zostawia włączone żelazko i idzie do sąsiadki, to co mają zrobić telefony? Oczywiście dzwonią tam, gdzie trzeba. Był spór o numer, bo przecież telefon komórkowy zna inny numer alarmowy niż telefon stacjonarny, ale koniec końców, wszystko dobrze się skończyło. No może tylko Mama była lekko skołowana tą historią i w końcu powiedziała, że sama zadzwoniła po straż pożarną, bo nikt nie chciał się przyznać.
Kilkanaście historyjek które wprowadzą nas w nieznany świat znanych przedmiotów. Już nie spojrzycie obojętnie na niektóre z nich.
Dziurawe Wiaderko przypomni wam historię o samotności i poczuciu bycia...

Krótkie i zabawne opowiastki o przedmiotach, które nas otaczają, umilają i ułatwiają nasze życie. Przedmioty, które jak się okazuje prowadzą własne życie, kłócą się pomiędzy sobą i rywalizują, chcą być ważne, lubiane i doceniane, a przede wszystkim dostrzegane. Poznamy historię m. in. budzika, który miast upragnionej sympatii dostaje co rano po głowie, autobusowego kasownika umilającego podróż pasażerom, bezpiecznika chroniącego nas przed naszymi własnymi niebezpiecznymi zabawami z prądem, historię żelazka i telefonu ratujących dom w opałach.
Każda historyjka uczy nie tylko bezpiecznego zachowania, ale także szanowania wszystkiego wokół nas i dostrzegania pozornie nieistotnych szczegółów.
Ciekawa lektura dla dzieci młodszych, przedział 3-5 lat.

Czy przedmioty w naszym domu rozmawiają?
Ależ oczywiście :)
Gdy tylko zostają w domu same dyskutują między sobą, narzekają, opowiadają, ale także się kłócą...

W książeczce przeczytać możemy o czajniku, który zgubił gwizdek, o budziku, który był smutny, bo co rano dostawał po głowie, a na dodatek nikt go nie lubił, o kluczach, które kłóciły się który z nich jest najważniejszy, o żelazku i telefonach, które uratowały dom przed pożarem.

Przeczytamy również o szczotce do włosów, która żaliła się szczoteczkom do zębów, że nikt jej nie lubi, że tata i synek w ogóle nie chcą jej używać,a mama i córeczka zawsze przy czesaniu się krzywią...W książce znajdziemy jeszcze kilkanaście innych, krótkich, ciekawych historyjek...

Książka jest bardzo ciekawie napisana. Moim zdaniem jest ona taka inna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dotychczas nigdy nie przyszło mi do głowy, aby rozmyślać o przedmiotach znajdujących się w moim mieszkaniu w taki sposób :) Przyznajcie sami czy pomyśleliście kiedyś,...

książek: 1962
Asia-Polihymnia | 2012-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Świetne krótkie opowiastki o przedmiotach codziennego użytku. Moje dzieci (zarówno 9-latka jak i 6,5-latek) je uwielbiają.

kAMyk | 2013-04-30

Wymarzone historyjki do czytania dzieciom do poduszeczki. Świetne ilustracje - dodatkowy plus.

ola | 2014-02-20
Przeczytana: 10 listopada 2013