ZEMSTA BUDZIKA. Opowiastki domowe

Wydawnictwo: Literatura
7,38 (13 ocen i 5 opinii)
Nikodem

Wyczulone ucho pisarza słyszy, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma. Książka zawiera kilkanaście dowcipnych, dynamicznych opowiadań, pobudzających wyobraźnię dziecka.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Collide
  • Widok z nieba
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Wyspa
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Podziemny labirynt

7,51 (370 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Krótkie i zabawne opowiastki o przedmiotach, które nas otaczają, umilają i ułatwiają nasze życie. Przedmioty, które jak się okazuje prowadzą własne życie, kłócą się pomiędzy sobą i rywalizują, chcą być ważne, lubiane i doceniane, a przede wszystkim dostrzegane. Poznamy historię m. in. budzika, który miast upragnionej sympatii dostaje co rano po głowie, autobusowego kasownika umilającego podróż pasażerom, bezpiecznika chroniącego nas przed naszymi własnymi niebezpiecznymi zabawami z prądem, historię żelazka i telefonu ratujących dom w opałach.
Każda historyjka uczy nie tylko bezpiecznego zachowania, ale także szanowania wszystkiego wokół nas i dostrzegania pozornie nieistotnych szczegółów.
Ciekawa lektura dla dzieci młodszych, przedział 3-5 lat.

Książeczki | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, Literatura

Czy przedmioty w naszym domu rozmawiają?
Ależ oczywiście :)
Gdy tylko zostają w domu same dyskutują między sobą, narzekają, opowiadają, ale także się kłócą...

W książeczce przeczytać możemy o czajniku, który zgubił gwizdek, o budziku, który był smutny, bo co rano dostawał po głowie, a na dodatek nikt go nie lubił, o kluczach, które kłóciły się który z nich jest najważniejszy, o żelazku i telefonach, które uratowały dom przed pożarem.

Przeczytamy również o szczotce do włosów, która żaliła się szczoteczkom do zębów, że nikt jej nie lubi, że tata i synek w ogóle nie chcą jej używać,a mama i córeczka zawsze przy czesaniu się krzywią...W książce znajdziemy jeszcze kilkanaście innych, krótkich, ciekawych historyjek...

Książka jest bardzo ciekawie napisana. Moim zdaniem jest ona taka inna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dotychczas nigdy nie przyszło mi do głowy, aby rozmyślać o przedmiotach znajdujących się w moim mieszkaniu w taki sposób :) Przyznajcie sami czy pomyśleliście kiedyś,...

Asia-Polihymnia | 2012-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Świetne krótkie opowiastki o przedmiotach codziennego użytku. Moje dzieci (zarówno 9-latka jak i 6,5-latek) je uwielbiają.

kAMyk | 2013-04-30

Wymarzone historyjki do czytania dzieciom do poduszeczki. Świetne ilustracje - dodatkowy plus.

ola | 2014-02-20
Przeczytana: 10 listopada 2013