Okładka książki ZEMSTA BUDZIKA. Opowiastki domowe

Literatura
typ
papier
Nikodem
7,75 (12 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Wyczulone ucho pisarza słyszy, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma. Książka zawiera kilkanaście dowcipnych, dynamicznych opowiadań, pobudzających wyobraźnię dziecka.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Krótkie i zabawne opowiastki o przedmiotach, które nas otaczają, umilają i ułatwiają nasze życie. Przedmioty, które jak się okazuje prowadzą własne życie, kłócą się pomiędzy sobą i rywalizują, chcą być ważne, lubiane i doceniane, a przede wszystkim dostrzegane. Poznamy historię m. in. budzika, który miast upragnionej sympatii dostaje co rano po głowie, autobusowego kasownika umilającego podróż pasażerom, bezpiecznika chroniącego nas przed naszymi własnymi niebezpiecznymi zabawami z prądem, historię żelazka i telefonu ratujących dom w opałach.
Każda historyjka uczy nie tylko bezpiecznego zachowania, ale także szanowania wszystkiego wokół nas i dostrzegania pozornie nieistotnych szczegółów.
Ciekawa lektura dla dzieci młodszych, przedział 3-5 lat.

Książeczki | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, Literatura

Czy przedmioty w naszym domu rozmawiają?
Ależ oczywiście :)
Gdy tylko zostają w domu same dyskutują między sobą, narzekają, opowiadają, ale także się kłócą...

W książeczce przeczytać możemy o czajniku, który zgubił gwizdek, o budziku, który był smutny, bo co rano dostawał po głowie, a na dodatek nikt go nie lubił, o kluczach, które kłóciły się który z nich jest najważniejszy, o żelazku i telefonach, które uratowały dom przed pożarem.

Przeczytamy również o szczotce do włosów, która żaliła się szczoteczkom do zębów, że nikt jej nie lubi, że tata i synek w ogóle nie chcą jej używać,a mama i córeczka zawsze przy czesaniu się krzywią...W książce znajdziemy jeszcze kilkanaście innych, krótkich, ciekawych historyjek...

Książka jest bardzo ciekawie napisana. Moim zdaniem jest ona taka inna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dotychczas nigdy nie przyszło mi do głowy, aby rozmyślać o przedmiotach znajdujących się w moim mieszkaniu w taki sposób :) Przyznajcie sami czy pomyśleliście kiedyś, że t...

aezgrudzien | 2014-01-25

fantastyczna! krótkie opowiadania o przedmiotach. "bezpiecznik nigdy nie śpi. pilnuje. poza tym jest głównym bezpiecznikiem- dowódca mniejszych bezpiecznikow, które mieszkają w przedmiotach." Polecam!

Asia-Polihymnia | 2012-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Świetne krótkie opowiastki o przedmiotach codziennego użytku. Moje dzieci (zarówno 9-latka jak i 6,5-latek) je uwielbiają.

AMyk | 2013-04-30

Wymarzone historyjki do czytania dzieciom do poduszeczki. Świetne ilustracje - dodatkowy plus.

ola | 2014-02-20

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku