ZEMSTA BUDZIKA. Opowiastki domowe

Literatura
typ
papier
Nikodem
7,38 (13 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Wyczulone ucho pisarza słyszy, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma. Książka zawiera kilkanaście dowcipnych, dynamicznych opowiadań, pobudzających wyobraźnię dziecka.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/zemsta-budzika-opowiastki-domowe.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Krótkie i zabawne opowiastki o przedmiotach, które nas otaczają, umilają i ułatwiają nasze życie. Przedmioty, które jak się okazuje prowadzą własne życie, kłócą się pomiędzy sobą i rywalizują, chcą być ważne, lubiane i doceniane, a przede wszystkim dostrzegane. Poznamy historię m. in. budzika, który miast upragnionej sympatii dostaje co rano po głowie, autobusowego kasownika umilającego podróż pasażerom, bezpiecznika chroniącego nas przed naszymi własnymi niebezpiecznymi zabawami z prądem, historię żelazka i telefonu ratujących dom w opałach.
Każda historyjka uczy nie tylko bezpiecznego zachowania, ale także szanowania wszystkiego wokół nas i dostrzegania pozornie nieistotnych szczegółów.
Ciekawa lektura dla dzieci młodszych, przedział 3-5 lat.

Książeczki | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, Literatura

Czy przedmioty w naszym domu rozmawiają?
Ależ oczywiście :)
Gdy tylko zostają w domu same dyskutują między sobą, narzekają, opowiadają, ale także się kłócą...

W książeczce przeczytać możemy o czajniku, który zgubił gwizdek, o budziku, który był smutny, bo co rano dostawał po głowie, a na dodatek nikt go nie lubił, o kluczach, które kłóciły się który z nich jest najważniejszy, o żelazku i telefonach, które uratowały dom przed pożarem.

Przeczytamy również o szczotce do włosów, która żaliła się szczoteczkom do zębów, że nikt jej nie lubi, że tata i synek w ogóle nie chcą jej używać,a mama i córeczka zawsze przy czesaniu się krzywią...W książce znajdziemy jeszcze kilkanaście innych, krótkich, ciekawych historyjek...

Książka jest bardzo ciekawie napisana. Moim zdaniem jest ona taka inna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dotychczas nigdy nie przyszło mi do głowy, aby rozmyślać o przedmiotach znajdujących się w moim mieszkaniu w taki sposób :) Przyznajcie sami czy pomyśleliście kiedyś,...

Asia-Polihymnia | 2012-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Świetne krótkie opowiastki o przedmiotach codziennego użytku. Moje dzieci (zarówno 9-latka jak i 6,5-latek) je uwielbiają.

kAMyk | 2013-04-30

Wymarzone historyjki do czytania dzieciom do poduszeczki. Świetne ilustracje - dodatkowy plus.

ola | 2014-02-20

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku