Flirt

Cykl: Anita Blake (tom 18)
Wydawnictwo: Headline
Flirt
Flirt, Anita Blake, Vampire Hunter,
angielski
Anima_Vilis

When Anita Blake meets with prospective client Tony Bennington, who is desperate to have her reanimate his recently deceased wife, she is full of sympathy for his loss. Anita knows something about love, and she knows everything there is to know about loss. But what she also knows, though Tony Bennington seems unwilling to be convinced, is that the thing she can do as a necromancer isn't the miracle he thinks he needs. The creature that Anita could coerce to step out of the late Mrs. Bennington's grave would not be the lovely Mrs. Bennington. Not really. And not for long.

źródło opisu: http://www.headline.co.uk/bookdetails.aspx?BookID=193782

źródło okładki: http://www.headline.co.uk/bookdetails.aspx?BookID=193782