Psychologia poznawcza

Okładka książki Psychologia poznawcza
Edward NęckaJarosław Orzechowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe PWN
2007-01-01
2007-01-01
psychologia poznawcza psychologia poznania

Okładka książki Psychologia poznawcza Edward Nęcka, Jarosław Orzechowski, Błażej Szymura, Szymon Wichary
Psychologia po... Edward Nęcka, Jaros...
Okładka książki Trening twórczości Aleksandra Gruszka, Edward Nęcka, Jarosław Orzechowski, Błażej Szymura
Trening twórcz... Aleksandra Gruszka,...

MNUSTWO cennej wiedzy!. Faktycznie, czytanie tej pozycji jest bardzo wymagające poznawczo, więc oprócz wiedzy mamy porządny trening czytania literatury naukowej.

No wiedzy jest w tym mnóstwo i wyczerpuje temat trwającego rok kursu na studiach. Czytanie tego jednak jest dla masochistów. Przeczytałem dwa rozdziały i poległem, fatalnie się to czyta. Lepiej poczytać Maruszewskiego, ale wersja od Nęcki dla masochistów też jest spoko, co kto woli.

Pozycja ogromna - zarówno pod względem ilości stron, jak i treści. I może o tej treści słów parę... Niewątpliwie mamy do czynienia z podręcznikiem akademickim. Przedstawiona w niej wiedza, skierowana do osób już trochę zorientowanych w temacie. Duża szczegółowość powoduje z jednej strony, że otrzymujemy wyczerpującą wiedzę na interesujący nas temat, z drugiej po kilkunastu stronach jest się zwyczajnie zmęczonym i przytłoczonym ilością wiedzy wszelakiej. Generalnie pozycja ciekawa, ale do czytania (dawkowania) w niewielkich ilościach przez wiele tygodni.

Strony 66-74; 98-126; 178-186; 221-252; 283-299; 312-318; 326-333, 343-349, 377-394; 403-415; 444-462; 484-537; 612-628;
Łącznie: 225/672

Łącznie: 225/672

Jeżeli chodzi o ilość wiedzy mnóstwo, ale nie da się tego czytać.

Jeżeli chodzi o ilość wiedzy mnóstwo, ale nie da się tego czytać.

Męka.

Męka.

Główna wada: fatalny druk...

Główna wada: fatalny druk...

Bardzo rzetelne i bogate źródło informacji na temat tego, co współczesna psychologia mówi o ludzkim umyśle i możliwościach poznawczych.

Przeczytana tylko fragmentarycznie, lecz moją uwagę przykuł prosty język, bogaty słownik pojęć, wielość przykładów, szczegółów i doświadczeń. To jeden z lepszych podręczników psychologii poznawczej z jakim miałam do czynienia.

• Psychologia
  • Studia
  • Kognitywistyka

Dodaj cytat z książki Psychologia poznawcza