Kwietny pył

Das Blutenstaubzimmer
83-913741-0-6
matka, samotność,
Aleksandra

"Kwietny pył" to powieść wielokrotnie nagradzana i przetłumaczona aż na 21 języków. Zoe Jenny w swojej książce opowiada historię dziewczyny, próbującej nawiązać więź uczuciową z rodzicami, którzy od lat są rozwiedzeni. Jej tęsknota za bliskością trafia w próżnię. Matka odrzuca ją po raz drugi, u ojca w domu też nie ma dla niej miejsca. Główna bohaterka wspomina dzieciństwo, próbuje...

Główna bohaterka wspomina dzieciństwo, próbuje nawiązać utracony kontakt z matką. 12 lat rozłąki z matką, która po rozwodzie opuściła nie tylko miasto, ale i córkę, nie jest jednak łatwe do nadrobienia. Kobiety mają sobie dużo do powiedzenia, ale mimo to milczą. Każda z nich wiedzie swoje życie, a wspólne zamieszkanie nie jest dla nich wystarczającym powodem do rozpoczęcia dialogu, choć przecież mają sobie tyle do wyjaśnienia i opowiedzenia.
Główna bohaterka jest kobietą samotną, poszukującą ciepła i zrozumienia, które tak ciężko odnaleźć w życiu, szczególnie komuś, kto za wiele go nie doświadczył.
Powieść jest krótka ; czyta się ją szybko i przyjemnie. Dużą jej zaletą jest ciekawy, piękny język.

Monika_2112 | 2015-09-13
Sabrina | 2014-10-06