Natychmiast, mocno, naprawdę

Wydawnictwo: Świat Książki
Adverbs
978-83-247-0534-4

Inne wydania

Współczesna powieść obyczajowa błyskotliwe arcydzieło pisarza, porównywanego do Nabokova. Nieodparcie śmieszna, inteligentna i opisana bogatym językiem historia różnych miłości, które zawsze trzeba złapać w odpowiednim momencie. Kilka, a może kilkanaście osób, bo to samo imię nie musi oznaczać tej samej osoby, zakochuje się i odkochuje, i znów zakochuje... W kinie i w taksówce, na ulicy i w barze, w kobietach i w mężczyznach... Pomysłowe studium ludzkich uczuć na tle współczesnego świata, który jak każda dobra jadłodajnia jest czynny dwadzieścia cztery godziny na dobę. (Od wydawcy).

Kasiag | 2014-04-10

NATYCHMIAST przeczytajcie tą książkę!
MOCNO się w nią wgryźcie!
NAPRAWDĘ nie pożałujecie! Warto :)

Pozornie cała ta historia/historie nie ma sensu, jednak tak naprawdę sens jest piękny i głęboki. Polecam każdemu z całego serca, żeby odnalazł go w tej powieści na swój sposób, we własnym tempie; bawiąc się przy tym tak świetnie jak ja :)

Marta Rał | 2014-02-04

Czasem mam wrażenie ,że jestem z innego świata , ponieważ czytając recenzje innych , na pewno kupiłabym tę książkę jeszcze raz , jednak po "przeczytaniu" jej uważam ,że to była jedna z gorszych książek jakie trzymałam w rękach . Daje tylko 2 gwiazdki , nie dla tego , aby zaniżyć średnią, ale dla tego , że naprawdę męczyłam się okropnie próbując przez nią przebrnąć. Podchodziłam do tego 2 razy i za każdym miałam ochotę rzucić nią w kąt pokoju.

Dominika Gaweł | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Ważny jest tylko ten śmiech, który rozbrzmiewa jak kraj długi szeroki, kiedy samochód unosi cię wraz z twoją miłością do takiego czy innego celu. Nie "co", ale "jak" - bo tylko "jak" jest ważne.

-To chyba największy banał w tej książce - stwierdziła Eddie.-Największy banał w repertuarze podrywacza.
-Teksty się starzeją, bo ludzie powtarzają je w kółko - odpowiedział Hank.

Potania | 2012-05-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli sięgając po tą pozycję na myśl przychodzi Ci słowo "sex" i o ile w późniejszej mierze, owy "sex" jest związany z miłością to wiesz czego się spodziewać po książce, ale czy na pewno ?

W tej pozycji zaciekawił mnie tytuł, więc "natychmiast" ją zapragnęłam mieć w swoich dłoniach, podczas czytania "mocno" ją polubiłam, a na koniec dodam, że "naprawdę" się cieszę z jej posiadania .

Sięgając po tą pozycję niewątpliwie nastawiłam się na dobre romansidło i choć książka była inna niż moje oczekiwania to muszę przyznać, że nie żałuje ani minuty spędzonej razem z nią.
W książce Daniela Handlera spotykamy się z różną odmianą miłości, właściwie każdy dział dotyczy innej miłości, tej zwykłej, jaki i tej trudnej. Mówi o bólu rozstania i radości "powrotu" do siebie dwóch kochanków. Każdy rozdział książki zawiera inną historię, a osoby grające w niej rolę epizodyczne w następnych rozdziałach przybierają rolę głównych bohaterów. To zjawisko od razu skojarzyło mi się z Jonathanem Carrollem,...

Rogal | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Daniela Handlera poznałam jako Lemonego Snicketa i spędziłam z nim niezliczone wieczory ponad dziesięć lat temu. Wiolettę, Klausa i Słoneczko Baudelaire poznałam wcześniej niż Charles'a Baudelaire'a, a poczucie humoru, nienachalne nawiązania literackie oraz swobodny styl prozy Snicket'a sprawiły, że zostałam z sierotami do końca, mimo mojej nieuchronnej dorosłości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki "Natychmiast, mocno, naprawdę" liczyłam, że pan Handler swoją prozą dla dorosłych poruszy mnie w analogiczny sposób. I w dużej mierze się nie pomyliłam. Co prawda znacznie trudniej jest tu przywiązać się do bohatera i lepiej go poznać, bo jak ostrzega sam autor, bohaterowie mieszają się nam i mylą, ale to co najbardziej charakterystyczne dla tego pisarza pozostaje. Wnikliwe, nieoczywiste i nieszablonowe opisy ludzkich zachowań i przemyśleń, istotność drobnych szczegółów, swoisty literacki nonkonformizm. Bo, jak sam autor napisał: " Nie chodzi bowiem o brylanty, ptaki, ludzi ani kartofle;...

krasnylud | 2015-05-29

Za bohaterskie kobiety z miasta Hadam

...czy jakby mu nie było, dawno temu czytana

patrycja0108 | 2016-10-26
Anna | 2016-10-16