MPD Psycho, Vol. 1

manga, horror
komiksy
angielski
Agnieszka

In MPD-Psycho Volume One, police detective Kobayashi Yousuke's life is changed forever after a serial killer notices something "special" about him. That same killer mutilates Kobayashi's wife and kick-starts a "multiple personality battle" within Kobayashi that pushes him into a complex tempest of interconnected deviants and evil forces. Earning praise for its consistently shocking plotlines and Tajima's clean, arresting art style, MPD-Psycho is the manga event of the decade!

źródło opisu: http://www.darkhorse.com

źródło okładki: http://www.darkhorse.com/