Szczęśliwi rodzice - szczęśliwe dzieci

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-207-0
poradnik
Katee

Dlaczego popełniamy takie same błędy wychowawcze jak nasi rodzice? Jak to zmienić? Jak budować zdrowe relacje i szczęście rodzinne? Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc popełniamy błędy – to naturalne. Zachowujemy się zgodnie z wyuczonymi schematami, automatycznie i nieświadomie. Najważniejsze, aby nasze potknięcia pozwalały nam się uczyć i rozwijać, abyśmy wyciągali z nich właściwe...

Dlaczego popełniamy takie same błędy wychowawcze jak nasi rodzice?
Jak to zmienić?
Jak budować zdrowe relacje i szczęście rodzinne?

Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc popełniamy błędy – to naturalne. Zachowujemy się zgodnie z wyuczonymi schematami, automatycznie i nieświadomie. Najważniejsze, aby nasze potknięcia pozwalały nam się uczyć i rozwijać, abyśmy wyciągali z nich właściwe wnioski. Szczególnie w relacji rodzic – dziecko, bo szczęście rodziców i szczęście dziecka są ze sobą ściśle powiązane.
Dzięki tej książce nauczysz się:

unikać błędów popełnianych przez naszych rodziców;
nie przesadzać z kontrolą ani poczuciem winy;
dbać o rodzinę, nie zapominając o sobie;
stawiać wymagania tak, aby otoczenia się z nimi zgadzało;
wydobyć co najlepsze ze wszystkich członków w rodzinie.

"Jasny, zwarty, praktyczny, mądry i nowoczesny pomocnik w wychowywaniu dzieci – dla zapracowanych, myślących rodziców. Książka napisana współodczuwającym sercem i umysłem, który zasymilował i uporządkował wieloletnie doświadczenie pracy nad sobą i pomagania innym. Przy okazji lektury przechodzimy przemyślany, krótki i pożyteczny kurs psychologii i terapii przekonań. Uwalniające i odkrywcze dla rodziców. Zbawienne dla ich dzieci. Z pełnym przekonaniem polecam tę książkę."
Wojciech Eichelberger

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2011

źródło okładki: http://www.gwp.pl

Agnieszka Troć | 2012-02-17

Każdy rodzic chce by jego dziecko było szczęśliwe. Każdy chciałby uniknąć błędów jakie popełniali jego rodzice, ale jak to wszystko osiągnąć? Jak być dla dziecka wspierającym i słuchającym rodzicem?
Przydatna może się okazać ta książka.

Jest to bardzo praktyczny przewodnik dla rodziców. W zwarty i przejrzysty sposób autorka omawia kilka bardzo ważnych zagadnień.

Zachęca do przyjrzenia się swoim emocjom, zakorzenionym głęboko zachowaniom utrwalonym w dzieciństwie. Wszystko po to by nasze relacje z dziećmi stały się lepsze. Byśmy nauczyli się słuchać i rozumieć dzieci. Tak by dzieci widziały w nas, rodzicach, osobę wspierającą, której zawsze można ufać, która wesprze w każdej trudnej sytuacji bez krzywdzącej krytyki a z poszanowaniem uczuć dziecka.
W książce oprócz teorii znajduje się taż masa praktycznych testów by łatwiej było nam zdać sobie sprawę, nad którymi aspektami można by popracować. Są też ćwiczenia, które uczą jak zajrzeć w głąb siebie oraz jak nauczyć dziecko tej...

aniaszew | 2017-03-28
Przeczytana: 27 marca 2017

Przeczytałam już niejeden poradnik dotyczący dzieci i ich wychowania. Ta książka w zasadzie nic nowego nie wniosła i wydaje mi się , że są lepsze pozycje z tym tematem.

magda | 2016-06-30
petervader | 2015-11-17