Zdradzony

Wydawnictwo: Dabar
7 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-85955-11-9
Agnieszka-Wawka

W spokojne i mało religijne życie żydowskiej rodziny wkrada się zamieszanie. Starsza z córek w czasie pobytu na studiach zaczyna wierzyć w Jezusa. Jest to wydarzenie niezwykłe - Jezus uważany jest przez ojca rodziny za źródło nieszczęść Żydów. Wszyscy członkowie muszą teraz zająć stanowisko względem tego faktu, opowiedzieć się za lub przeciw. Książka stanowi fascynującą opowieść o...

Książka stanowi fascynującą opowieść o zmaganiach, przed jakimi nie staje się codziennie, opowiada o poszukiwaniach jakich nie prowadzi każdy z nas. Opowieść o odkrywaniu tożsamości, powrocie do domu, a jednocześnie o łamaniu schematów i wychodzeniu w nowe, nieznane miejsca. W końcu - książka o tyle mocna, że autobiograficzna - autor jest główną postacią, Zdradzonym, który opisuje przełomowy okres swojego życia.

źródło opisu: Opis autorski

Agnieszka-Wawka | 2011-06-14
Przeczytana: 1992 rok

Byłam podlotkiem jak przeczytałam pierwszy raz tę książkę, nie mogłam zrozumieć jak można być prześladowanym za wiarę w Jezusa. Zadziwiała mnie siła bohaterki która staje przeciw całej rodzinie i z dnia na dzień odwraca się od religii wyznawanej przez swoich przodków. Opuścić cielesną rodzinę aby stać się częścią niebiańskiej. Książka o wielkiej odwadze i jeszcze większej wierze.

Kora800 | 2011-08-17
Przeczytana: sierpień 2011

Polecam tę książkę osobom interesującym się biblią,religią oraz podejściem Żydów do chrześcijanizmu.Wiele z niej wyniosłam i przypomniałam sobie o pewnych dylematach.

Haltolion | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016