Dzieje życia. Św. Teresa z Lisieux

Tłumaczenie: Katarzyna Dybeł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Historie d'une vie. Therese Martin. Soeur Therese de l'Enfant- Jesus de la Sainte- Face
83-85401-22-9
Piotr

Wyjątkowa przez swoją wierność wobec — także nieznanych — dokumentów i faktów opowieść o życiu Teresy Martin — św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jak pisze Guy Gaucher, karmelita i biskup w Lisieux, wybitny znawca życia Świętej: "Mamy nadzieję, że czytelnik, korzystając z tej pozbawionej ozdób historii, dotrze do prawdy owej tajemniczej dziewczyny, zmarłej na gruźlicę w wieku 24 lat" (s. 9). Dopiero poznanie życia św. Teresy umożliwia właściwe zrozumienie jej drogi duchowej i interpretację pism

Dortek | 2016-07-16
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2016

Biografia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, napisana przez bpa Guy Gauchera OCD. Książka opiera się wyłącznie na autentycznych dokumentach, stąd też odbierana bardziej jako pozycja raczej naukowa niż beletrystyczna.
Jakże jednaj wierna faktom, co pozwala odnaleźć prawdę codziennego życia Teresy, od urodzenia w Alencon do śmierci w karmelu w Lisieux.

Frida21 | 2015-12-29
Bartosz | 2014-01-07