Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly

Okładka książki Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly Anthony Bourdain
Okładka książki Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly
Anthony Bourdain Wydawnictwo: Harper Perennial kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Harper Perennial
2007-01-01
2007-01-01
978-0-06-089922-6

Okładka książki Dookoła świata. Niepokorny przewodnik kulinarny Anthony Bourdain, Laurie Woolever
Dookoła świata... Anthony Bourdain, L...
Okładka książki Dorwać Jiro! Anthony Bourdain, Langdon Foss, Joel Rose, José Villarrubia
Dorwać Jiro! Anthony Bourdain, L...

Książka ma coś w sobie. Jest zwiewna, lekka, wciągająca i bardzo interesująca, zwłaszcza dla osób, które lubią gotować. Czuć, że AB był wielkim pasjonatem kuchni, chociaż miał swoje bolączki, problemy czy niedoskonałości, i zdawał sobie z tego sprawę. Pokazał budowanie się nowoczesnej kuchni od środka, w najciekawszych miejscach w Nowym Jorku. Pokazał jak ciężka i żmudna bywa praca szefa, jak wiele trzeba jej poświęcic, momentami zbyt wiele. Wspaniały wątek podróży zawodowej do Tokio. Dzieło Bourdaina czyta się bardziej świadomie, wiedząc że popełnił samobójstwo wiele lat po publikacji. W Kitchen Confidential opisywał swoje przypadłości, wspominał o depresji, o braku kierunku w życiu, zapewne problemy narastały przez lata. Książka warta uwagi, zwłaszcza w wydaniu oryginalnym przez dostępnośc bardzo ciekawego nazewnictwa potraw.

Lubię tego łajdusa :) choćby za to, jak pięknie w tej książce uzasadnił, dlaczego został kucharzem. Świetnie się czyta!

Teraz wiem, że nigdy nie jadłem nic dobrego. Że jakieś pascale i gesslerowe nie wiedzą nic o pracy w kuchni. I w jakie dni najlepiej zamawiać rybę w NY.

• Po angielsku
  • Rory Gilmore reading challenge - nieprzeczytane
  • Kuchnia
  • Nagroda 100 Amazon Books

Dodaj cytat z książki Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly