Rysowanie zwierząt z fotografii

83-7404-292-3
rysunek
sztuka
Kociara

Zwierzęta są nader wdzięcznymi obiektami do rysowania. Jak jednak sprawić, by zechciały nam cierpliwie pozować?... Znacznie łatwiej jest narysować je na podstawie fotografii, ale i do tego , zwłaszcza początkującym rysownikom, przyda się kilka wskazówek. Te zaś oferuje ta książka. Autor prowadzi lekcje rysunku krok po kroku, opatrując każdy etap pracy odpowiednim szkicem. Udziela także rad dotyczących istotnych szczegółów: co robić, aby sierść wypadła na rysunku jak sierść, skóra wyglądała jak skóra, a pióra były podobne do piór? Jak zaznaczyć lśnienie oczu? Czy rysować wszystko ołówkiem? Kiedy użyć kredki lub markera?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/rysowanie-zwierzat-z-fotografii-b105807.jpg

skarbka78 | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Zadaniem tej książki było pokazanie, iż rysowanie zwierząt należy do umiejętności, które w zasadzie może opanować każdy - wystarczy lubić zwierzęta, mieć choć odrobinę zdolności manualnych i być spostrzegawczym. Bystry wzrok sprawi, że cuda przyrody objawią nam się jakby same z siebie :-)
Kurs zdradza kilka trików, które w krótkim czasie pozwolą każdemu osiągnąć zamierzony skutek. Najlepiej od razu podczas czytania opisów i oglądania ilustracji sięgnąć po ołówek, aby wypróbować różne techniki w praktyce.
Świetna zabawa, wspaniała przygoda, serdecznie polecam wszystkim jako doskonały przerywnik pomiędzy poważniejszą literaturą.

Lucyna | 2016-08-04
Na półkach: Nauka, Przeczytane, 1.1 Posiadam

Książka z którą kontynuowałam swoją przygodę z rysowaniem.
Dużo cennych rad odnośnie rysowania zwierząt, co później można oczywiście wykorzystać w innych tematykach, krok po kroku pokazane jak rysować poszczególne formy, a do tego krótki poradnik jak wybrać odpowiedni sprzęt do rysowania.

Forbidden | 2015-12-04
Przeczytana: listopad 2015

Niepowtarzalna książka, w której znajdziemy wiele wskazówek dotyczących rysowania zwierząt. „Rysowanie zwierząt z fotografii” podzielone jest na działy, które ułatwiają nam przyswajanie wiedzy.
1. Materiały do pracy
2. Podstawowe techniki rysowania