Kaligrafia. Przewodnik dla początkujących

The Complete Beginner’s Guide to Calligraphy
978-1-4075-2120-6
kaligrafia, zdobnictwo
sztuka

Książka, która zainspiruje cię do chwycenia za pióro i wyczarowania na papierze pięknych liter. W przejrzysty sposób wyjaśnia, jakie pióra wybrać i ja się nimi posługiwać oraz zawiera różne przykłady pisma do przeanalizowania. Po ich opanowaniu możesz skorzystać z różnorodnych pomysłów na połączenia liter i wyrazów na kartce przy użyciu kilku podstawowych przyrządów kreślarskich (linijki,...

Po ich opanowaniu możesz skorzystać z różnorodnych pomysłów na połączenia liter i wyrazów na kartce przy użyciu kilku podstawowych przyrządów kreślarskich (linijki, cyrkla i kątomierza) oraz odkryć radość wpisywania słów w okręgi, spirale i wstęgi. Przewodnik w wyczerpujący sposób omawia, jak ozdabiać je kolorami oraz tworzyć wzory, ramki i umieszczać tekst na odpowiednim materiale.

AngryMonkey | 2016-02-25

Tak jak sam tytuł mówi - książka dla osób chcących nauczyć się kaligrafować. Bardzo dobra, na pewno pomoże.

DSG | 2015-04-17

dobra książka, dzięki której poleciałam, kupiłam zestaw stalówek do kaligrafii, tłoczony papier, atrament i pobawiłam się w kaligrafowanie - które jest mnie odstresowuje i relaksuje, tak jak innych rysowanie mandali - a przydaje się także do pisania przepięknych listów, czy choćby pocztówek z świątecznymi zyczeniami

dagins | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016