Beast Behaving Badly

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pride". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kensington Publishing Corporation
angielski
Karin

Ten years after Blayne Thorpe first encountered Bo Novikov, she still can't get the smooth-talking shifter out of her head. Now he's shadowing her in New York-all seven-plus feet of him-determined to protect her from stalkers who want to use her in shifter dogfights. Even if he has to drag her off to an isolated Maine town where the only neighbors are other bears almost as crazy as he is...

Let sleeping dogs lie. Bo knows it's good advice, but he can't leave Blayne be. Blame it on her sweet sexiness -- or his hunch that there's more to this little wolfdog than meets the eye. Blayne has depths he hasn't yet begun to fathom -- much as he'd like to. She may insist Bo's nothing but a pain in her delectable behind, but polar bears have patience in spades. Soon she'll realize how good they can be together. And when she does, animal instinct tells him it'll be worth the wait...

źródło opisu: www.shellylaurenston.com

źródło okładki: www.shellylaurenston.com

Magda | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Póki co najbardziej zabawna historia... dawno już tak się nie uśmiałam czytając o zmiennych. Najlepsza z tych, które dotąd miałam.

Monika | 2012-01-09

Ogólnie książki tej autorki są zabójcze :D kto nie czytał, niech przeczyta ;)
Humor - nieziemski ;) opisy sytuacji 0 jedyne w swoim rodzaju; no i bohaterowie - do, których opisania musiałabym sięgnąć po słownik wyrazów bliskoznacznych xD
Blayne i to jej psowatość.. i te jej piosenki w stylu "coś tam, coś tam" lub sygnalizowanie "chce pobiegać" i wiadomo, że będzie się dziać ;p
Z kolei Bo i jego harmonogram... w, który nagle wepchnęła się Blayne... rozwala mnie czasami jego podejście do Blayne, jak i podejście ogółem do życia :)
Polecam gorąco, jak każdą książkę tej autorki ;) Wielka szkoda, ze nie mamy ich w Polsce ;]

Blaisewitch | 2012-05-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane