Giełdowe giganty

9788326402005
giełda
biznes, finanse
Mar

Książka Giełdowe giganty, jak kupować akcje o imponujących wynikach, kilkakrotnie zwiększające swoją wartość w krótkim czasie. Historyk i badacz giełdy papierów wartościowych John Boik prowadzi czytelników przez cykl życiowy takich akcji: od przygotowania poprzez wspinaczkę aż na sam szczyt. Opierając się na danych giełdowych od roku 1890, określa warunki umożliwiające zaistnienie takich akcji oraz pokazuje, jak rozpoznać duże trendy zwyżkowe sygnalizujące ich nadejście.

Książka oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do:

- znalezienia akcji gigantów i ich zakupu w odpowiednim momencie,
- rozpoznawania punktu osiągania szczytu przez te akcje,
- wyboru momentu ich sprzedaży, tak aby zrealizować maksymalny zysk,
- ćwiczenia cierpliwości - bardzo istotnej w inwestowaniu,
-wyszukiwania przyszłych gigantów w sposób, w jaki robią to zawodowi inwestorzy.

Książka jest przystępnie napisana i urozmaicona studiami przypadków słynnych gigantów giełdowych, od Apple poprzez Yahoo! po AOL. Czytelnik dowie się, jak akcje te przygotowywały się do wspinaczek notowań i według jakiego modelu kształtował się ich kurs wraz ze zmianami na rynku. Dzięki tej wiedzy będzie trafnie rozpoznawał przyszłe źródła zysku.

źródło opisu: Wolters Kluwer, 2010

źródło okładki: http://www.profinfo.pl/finanse/gielda/produkt,giel...»

moneygrabbing | 2017-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kup akcje jak są tanie, patrz na średnie i wolumen, nie komplikuj i powinieneś zarobić dużo kasy. Jakoś ta pozycja do mnie nie przemawia. Aby znaleźć super akcje to trzeba mieć "dobrego nosa" i nie jest to tak łatwe jak to zostało przedstawione w książce.

boseti | 2015-12-07
Mar | 2011-05-25