Ultimatum

Wydawnictwo: Interwers

Co najważniejsze w świecie zakręconym aż do bólu? Naszym zdaniem muza i miłość, a właściwie miłość i muzyka. Zresztą kolejność nie jest taka ważna. Ważniejsze, że po raz pierwszy możesz wybrać swoje zakończenie książki, stając się niejako jej współautorem. Tego jeszcze nie było i zareczamy, że zabawa jest naprawdę wyczesana. A przecież to nie wszystko. Nie wierzysz? Więc przeczytaj rockandrollową powieść o miłości Rafała i Kasi. Opad szczeny murowany.

parodia | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Wg. mnie motyw trzech zakończeń jest adekwatny do przebiegu akcji książki. Ja osobiście odrzuciłabym ultimatum, bo miłość nie polega na stawianiu sobie warunków. Trzecie zakończenie przewidziałam. Ogólnie, narracja jest trudna, naszpikowana informacjami i datami a Rafał - niemalże schizofreniczny. Jednak mimo wszystko pokochałam rocka, ciekawą konstrukcję książki i język, skąd inąnd "zadżebisty". Na takie dżamprezy aż by się chciało chodzić, prawda? Mimo kilku przeciwności książka bardzo mi się podobała, wymęczyła, ale i dodała doświadczeń na tym polu literackim. Mimo wszystko warto przeczytać, chociażby w ramach eksperymentu z takim rodzajem literatury.

Jaszcz | 2011-08-09

Językowy bieg przez płotki, absolutny literacki koszmar prowokujący drgawki przy kazdej (nieudanej) próbie imitacji stylu młodzieżowego. W zasadzie książka dla nikogo.

Anetka89 | 2011-06-23

Książka z trzema zakończeniami do wyboru? Niezbyt dobry pomysł. Powieści nie skończyłam, zupełnie nie mój klimat.

mkoziej | 2016-02-21
Karolina Stopyra | 2015-03-14