Jak być egoistą, czyli jak żyć szczęśliwie nawet jeśli innym to się nie podoba

Tłumaczenie: Tomasz Agaton Czarnawski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żyć odważnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sokrates
Die Kunst, ein Egoist zu sein. Das Abenteuer, glucklich zu leben - auch wenn es anderen nicht gefallt
83-7111-000-6
acwo

Gdyby wszyscy ci, krórzy obiecują nam pomóc, mówią o naszym szczęściu i bezpieczeństwie, rzeczywiście dotrzymywali swych obietnic, ludzie staliby się bezgranicznie szczęśliwi. Ale tak nie jest. Kto bowiem szuka oparcia w innych, a nie w sobie samym, oddaje się iluzji, czemuś, co nigdy nie może być spełnione. Dlatego każdy z nas ma pełne prawo myśleć bardziej o sobie niż o innych. Oczywiście,...

Oczywiście, realizując w codziennym życiu sztukę bycia egoistą, wzbudzimy niechęć tych, którzy chcą nas wykorzystać do własnych celów. Czy jednak nie jest lepiej narazić się na brak sympatii ze strony kilku osób, niż zrezygnować ze swego osobistego szczęścia?

źródło opisu: Wydawnictwo Sokrates, 1993

źródło okładki: http://www.atticus.pl/?pag=poz&id=27738

Michał | 2014-02-08
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Tytuł może wydawać się absurdalny i budzić w nas automatyczny opór, ale nie dajcie się zwieść jego wymowie - autor w przekonywujący sposób tłumaczy dlaczego właściwie pojmowany egoizm jest tak istotny w życiu każdego człowieka. Książka nie jest zbyt nowa, ale trafność niektórych spostrzeżeń Kirschnera nieraz potrafi powalić na łopatki podczas lektury. Zresztą polecam przekonać się o tym osobiście.

książek: 2045

Najlepsza książka tego Autora, bardzo osobliwe podejście do tematu. Większość ludzi, rodzi się NORMALNA, nie ma żadnego powodu, aby oszukiwać, wykorzystywać innych, wyłudzać cokolwiek, stosować przemoc wobec kogokolwiek.

Jednak każdy pewnego dnia, wali w ścianę ludzkiej bezmyślności. Doznaje szoku kiedy jedna osoba ma destruktywny wpływ na całe środowisko, zaś ci co mają środki aby ustawić ją do pionu odwracają wzrok, nie chcą widzieć problemu. Jeszcze gorsi są pacyfiści, którzy są zdolni atakować tego kto broni ich przed agresorem.... Dlatego większość ludzi, w pewnym okresie swego życia, potrzebuje popaść na moment w drugą skrajność. Totalną egoistyczna przemoc, aby zrównoważyć w sobie na końcu oba te pierwiastki i jak trzeba mówić nie, nie tylko mówić stanowczo ale skutecznie.

Ta książka, pozwala nie tylko odkłamać się społecznie, spojrzeć trzeźwym okiem na zdegradowane emocjonalnie środowisko, ale tłumaczy jak postawić wszystkich do pionu.

Odmawianie sobie prawa do...

hyrlaw | 2016-10-28
Przeczytana: 30 października 2016