Jak być egoistą, czyli jak żyć szczęśliwie nawet jeśli innym to się nie podoba

Josef Kirschner Wydawnictwo: Sokrates nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Die Kunst, ein Egoist zu sein. Das Abenteuer, glucklich zu leben - auch wenn es anderen nicht gefallt
83-7111-000-6
Tomasz Agaton Czarnawski
Sokrates
Egoizm Samorealizacja Stosunki międzyludzkie
Sokrates
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-7111-000-6
Tomasz Agaton Czarnawski
Egoizm Samorealizacja Stosunki międzyludzkie

Zaczęłam czytać tę książkę świeżo po lekturze Filozofii Kaizen. Jako że jest to książka pisana w zupełnie innym tonie budziła we mnie początkowo opory. Jednak wraz z zagłębianiem się w treść coraz bardziej wciągały mnie teorie i porady serwowane przez autora. Pozycja dość lekka z łatwo przyswajalną treścią. Trafiła do mnie i podziałała mobilizująco. Zdecydowanie polecam!

"Jak być egoistą, czyli jak żyć szczęśliwie, nawet jeśli innym się to nie podoba" Josefa Kirschnera to książka poruszająca, moim zdaniem, ważne zagadnienia, szczególnie w dzisiejszym świecie ludzi goniących za sukcesem. Doprecyzowując: za sukcesem przynoszącym tak naprawdę pozorne korzyści (np. prestiż czy pieniądze), bądź sukcesem, z którego korzyści mają głównie inni (np....

2039

Najlepsza książka tego Autora, bardzo osobliwe podejście do tematu. Większość ludzi, rodzi się NORMALNA, nie ma żadnego powodu, aby oszukiwać, wykorzystywać innych, wyłudzać cokolwiek, stosować przemoc wobec kogokolwiek.

Jednak każdy pewnego dnia, wali w ścianę ludzkiej bezmyślności. Doznaje szoku kiedy jedna osoba ma destruktywny wpływ na całe środowisko, zaś ci co mają...

Tytuł może wydawać się absurdalny i budzić w nas automatyczny opór, ale nie dajcie się zwieść jego wymowie - autor w przekonywujący sposób tłumaczy dlaczego właściwie pojmowany egoizm jest tak istotny w życiu każdego człowieka. Książka nie jest zbyt nowa, ale trafność niektórych spostrzeżeń Kirschnera nieraz potrafi powalić na łopatki podczas lektury. Zresztą polecam...

• Psychologia
  • Kupić