Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Helion
Die Spiele des Lebens. Frei und glücklich aus eigener Kraft
poradniki
zaczytAnia

Na większą skalę gry są integralnymi i dynamicznymi składnikami nieświadomego planu życiowego czy też scenariusza każdej jednostki: wypełniają one czas aż do śmierci, a przy tym posuwają akcję naprzód Eric Berne, W co grają ludzie Udało Ci się wygrać już na starcie. Z milionów plemników to właśnie ten jeden, który zadecydował o tym, kim jesteś i jak wyglądasz, dał Ci szansę na uczestnictwo w...

Eric Berne, W co grają ludzie

Udało Ci się wygrać już na starcie. Z milionów plemników to właśnie ten jeden, który zadecydował o tym, kim jesteś i jak wyglądasz, dał Ci szansę na uczestnictwo w dalszej rozgrywce - najbardziej ekscytującym wydarzeniu w przyrodzie - grze w życie.

Światowej klasy psycholog Eric Berne dowodził, że każdy z nas jest skazany na prowadzenie określonych gier, związanych z określonym statusem społecznym, stanem cywilnym, zawodem czy kondycją psychofizyczną. Poznanie zasad pozwala lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i innych ludzi.

Podobną tezę wysnuwa Kirschner, jeden z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych filozofów. Daje nam jednak wybór -- możemy spędzić życie na nieustannej walce, w towarzystwie upiora przegranej, lub stać się wytrawnymi graczami i delektować się każdą chwilą. Spisując czternaście rozgrywek, które są nieodłącznym składnikiem naszej egzystencji, autor wskazuje, jak - przestrzegając określonych reguł - zwyciężyć lub też przegrać, lecz zachować twarz.

źródło opisu: Wydawnictwo HELION 2010

źródło okładki: Wydawnictwo HELION 2010