Pamięć genialna! Poznaj triki i wskazówki mistrza.

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
You Can Have An Amazing Memory: Learn Life-changing Techniques and Tips from the Memory Maestro
uczenie się i pamięć
vilandra

W dobie elektronicznych gadżetów, wyposażonych w rozmaite dzwonki, alarmy czy "przypominajki", posiadanie doskonałej pamięci jest jeszcze istotniejsze niż kiedyś. Strach pomyśleć, co się stanie, gdy zapomnisz, gdzie jest Twoja "pamięć zewnętrzna". Jak mawiał Napoleon, "głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu". Jeśli chcesz odnosić nowe sukcesy, związane z pracą, Twoim hobby, relacjami...

Jak mawiał Napoleon, "głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu". Jeśli chcesz odnosić nowe sukcesy, związane z pracą, Twoim hobby, relacjami międzyludzkimi i wszelkimi aspektami decydującymi o osobistym spełnieniu, zacznij gimnastykować swoje szare komórki. Wykonuj ćwiczenia opracowane z myślą o poprawie Twojej pamięci i zapomnij o zapominaniu!

* Poznaj skuteczne techniki zapamiętywania liczb, list, treści przemówień, informacji dotyczących urodzin, kart do gry, rzeczywistych wydarzeń z przeszłości, osób i twarzy.
* Opanuj systemy Dominica O"Briena, które na zawsze zmienią Twoje życie.
* Dowiedz się, jak udoskonalić swoją pamięć tak, aby osiągnąć poziom mistrzowski przy zachowaniu własnego tempa nauki.

Autor tej książki jest legendą świata mnemonistów, doskonalących się w sztuce zapamiętywania. Przechytrzył krupierów blackjacka w Las Vegas, dzięki czemu wygrał fortunę i otrzymał dożywotni zakaz wstępu do przybytków hazardu. Dominic O"Brien jest także autorem sporej liczby rekordów - udało mu się między innymi zapamiętać w ciągu 30 minut 2385 losowo wygenerowanych cyfr kodu dwójkowego. Ośmiokrotny zdobywca tytułu mistrza World Memory Championships, na swoim koncie ma także wyróżnienia Brain of the Year, Grandmaster of Memory oraz nagrodę World Memory Championships International.
Odważ się wyruszyć w niesamowitą podróż do wewnętrznego świata mistrza pamięci.

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/pamiec-genialna-poznaj-tr...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/pamiec-genialna-poznaj-tr...»

Paweł | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Niektóre informacje mega otwierają głowę na sposoby zapamiętywania. Bardzo duża jest tam o przygotowywaniu się do zawodów a mimo wszystko nie odpowiedziała ta książka na kilka moich odpowiedzi, niemniej pozycja niemalże obowiązkowa jeśli chcemy lepiej się uczyć i wykorzystać naszą pamięć.

Mnemonista Szachista | 2015-01-26
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Wedla mnie ta książka jest dobra lecz jednocześnie przestarzała, w podręczniku Pawła Rozuma Szósty Krąg Pamięci Wyobraźnia Ejdetyczna znajdziesz techniki pamięciowe nie publikowane nigdzie indziej.
Dzięki tej książce nauczysz się
Dodawać i mnożyć w pamięci liczby 30 cyfrowe
Rozwiążesz najtrudniejsze sudoku, nawet te dla geniuszy!
Będziesz rozgrywał partie szachów na ślepo
A nawet będziesz zapamiętywał z fotograficzną dokładnością wszystko co zobaczysz, jest to technika zwana mentalną siatką, pozwala namalować wszystko co zobaczymy.http://wydaje.pl/e/szosty-krag-pamieci-stan-sie-mnemonista-wyobraznia-ejdetyczna-podrecznik

Sylwia Błach | 2014-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Genialna. Mnóstwo cennych porad i wskazówek dotyczących treningu mózgu. A przy tym - bardzo dostępnie podanych. Plus się też należy za kopniak motywacyjny, który ta książka gwarantuje. Polecam każdemu kogo interesuje samodoskonalenie.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Niestety zawiodłem się na tej książce. Oczekiwałem na ciekawe porady dotyczące zwiększenia możliwości swojej pamięci oraz przedstawienie przydatnych mnemotechnik. Co tymczasem otrzymuję? Idealne wskazówki i wzorcowy plan wybitnego autora, ośmiokrotnego zdobywcy tytułu Międzynarodowego Mistrza Pamięci. Wszystko świetnie? Szkoda tylko, że osiągnięcie tego planu nie przynosi żadnych korzyści w codziennym życiu. Nauczymy się zapamiętywania kilkunastu talii kart czy kilkuset cyfr po przecinku liczby pi, ale po co to wszystko? Żeby zdobyć te umiejętności musimy poświęcić mnóstwo czasu na ćwiczenia. Czy nie lepiej przeznaczyć go na ciekawsze i bardziej wartościowe zajęcia? Mam wrażenie, że rzekome "triki" pamięciowe autora przydają się tylko do zaimponowania towarzystwu. Naprawdę jest to aż tak ważne? Wydaje mi się, że lepiej zająć się swoim życiem.
Ktoś może powiedzieć, że przedstawione metody sprawdzają się w procesie uczenia....

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Któż nie chciałby mieć pamięci genialnej? Zero problemów z egzaminami, zapamiętywaniem dat urodzin przyjaciół, zapominaniem co powinniśmy zrobić itp. Osiągnięcie takiego stanu czasami wydaje się wręcz nierealne. Często sadzimy, że potrzebny jest talent, ćwiczenie od najmłodszych lat – ale to wszystko nieprawda. Dobrym przykładem obalającym te mity jest autor pozycji „Pamięć genialna! Poznaj triki i wskazówki mistrza”. Dominic O’Brien, bo o nim mowa, nie był dzieckiem wybitnie zdolnym. Zdiagnozowano u niego dysleksję, a szkolny nauczyciel twierdził, że nie osiągnie w życiu sukcesów. Mimo wszystko jego nazwisko znalazło się w Księdze rekordów Guinnessa. Został mistrzem świata w zapamiętywaniu, nie raz, ale aż ośmiokrotnie! Każde wyjście do szkoły nastoletniego O’Brien’a było dla niego stresującym przeżyciem. W wieku jedenastu lat znienawidził szkołę, w której był upokarzany przez jednego z pedagogów. Wydarzenia te wpłynęły na obniżenie poczucia własnej wartości. Dopiero kilkanaście...

vilandra | 2012-06-22

Dominic O'Brien (ur. 1957 r.) to brytyjski mnemonista oraz autor kilku książek, traktujących o możliwościach ludzkiej pamięci. Jest on ośmiokrotnym(!) zdobywcą tytułu Międzynarodowego Mistrza Pamięci. Występował w kilku programach telewizyjnych i słuchowiskach radiowych. Za swoje liczne osiągnięcia i rekordy ( w ciągu 30 minut udało mu się zapamiętać 2385 losowo wygenerowanych cyfr kodu dwójkowego!) w 2005 roku otrzymał nagrodę World Memory Championships International, zaś jego nazwisko figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa!
"Pamięć genialna! Poznaj triki i wskazówki mistrza" to najnowsza pozycja z dorobku pisarskiego Dominica O'Briena - człowieka obdarzonego genialną pamięcią, doskonalącego się w mnemotechnikach. Dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej HELION, miałam możliwość osobiście zweryfikować fenomen mistrza oraz jego technik doskonalenia pamięci! Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Nie każdy może się poszczycić doskonałą pamięcią. Jak ogólnie wiadomo, wymaga to ciężkiej i...