Psychologia dla żółtodziobów

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dla żółtodziobów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Complete idiot's quide to psychology
83-7301-401-2
Kocik

W tej książce znajdziesz zdumiewające wiadomości o naturze człowieka, o działaniu mózgu i o tym, jak tworzy się osobowość. Przystępne wytłumaczenie różnych teorii psychologicznych. Mądre rady na temat tego, kiedy poszukiwać pomocy psychologa dla siebie lub bliskich. Dziesiątki ciekawostek i anegdot z pracy psychologa.

Iga | 2013-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 marca 2013

Dla laików. Po trzech latach rozszerzonej biologi nie jestem AŻ TAKIM żółtodziobem i niestety dla mnie książka okazała się zbyt łopaologiczna.
Odpowiadając na to, co autorka napisała na końcu - nie, po przeczytaniu nie wydaje mi się, że dowiedziałam się o psychologii człowieka więcej, niż miałam zamiar i nie, nie dowiedziałam się dość, żeby do końca życia być znawcą psychologii.

MMM | 2013-02-28

Idealna dla raczkujących w temacie psychologii jak sam tytuł wskazuje. Tematy są przedstawione schematycznie i dzięki temu czytelnik jest w stanie zapamiętać bardzo dużo informacji.

Warto nie spieszyć się z pochłonięciem książki ''za jednym razem'' najlepiej dzielić je na rozdziały i pomiędzy niby robić przerwy aby przeanalizować zdobytą wiedzą i zakodować ją w ośrodku pamięci.

Była dla mnie bardzo pomocna gdy rozpoczynałam swoją zabawę z tą dziedziną i wszystkie inne książki były dla mnie jednak zbyt ciężkie z powodu braku wiedzy w wielu terminach psychologicznych.
Więc jeśli ktoś ma podobnie to na początek ta książka jest idealna.

| 2014-08-15

Masa przydatnych informacji i ciekawostek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Chętnie się wraca do poszczególnych działów, aby przypomnieć i odświeżyć pewne informacje.

patttu | 2016-08-11
Przeczytana: 28 sierpnia 2016