Judaism
religia, Izrael, judaizm, Żydzi, Solomon,
religia
Mateusz

"Judaizm" Normana Solomona to książka o Żydach i ich religii, mówiąca o dziejach Izraela i diasporze, filozofii żydowskiej i idei narodu wybranego. "Judaizm" napisany prosto i mądrze, otwiera przed Czytelnikiem dawny i współczesny świat Żydów. Pokazuje, co oznacza bycie Żydem, zachęca do refleksji, a także spotkania z wiarą i kulturą, które wywarły ogromny, niezwykły wpływ na dzieje ludzkości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,5829,0,1,nowosci.html

aksamit | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Zbyt dużo subiektywizmu. Znając Dzieje Apostolskie i różnego rodzaju dzieła ojców Kościoła, "obroniłam" się przed przerysowanymi tezami autora. Będę szukać dalej twórczości odnoszącej się do tak rozmaitej rzeczywistości, jaką jest judaizm.

Bałucki | 2019-01-26

Jeśli ktoś ktoś chce się zagłębić w tę jedną z najważniejszych religii na świecie to warto sięgnąć po tę książkę. Krótkie i klarowne omówienie najważniejszych zagadnień. Mam czasem wrażenie że Chrześcijanie i Żydzi lubują się w szukaniu różnic zapominając o wspólnych korzeniach. Osobiście widzę te dwie wielkie i wspaniałe religie jako jeden pień drzewa z którego wyrastają dwie piękne gałęzie. Każda z nich wydaje się rosnąć niezależnie ale przecież my wiemy że to są siostry. Córki tego samego Ojca.