Satanizm

978-83-7557-002-1
satanizm, duchowość, religia, zło
religia
Phobia

Zło towarzyszy człowiekowi od samego początku jego dziejów. Doświadczenie siły i mocy zła, a jednocześnie poczucie bezradności człowieka wobec niego, rodzi szereg pytań o pochodzenia zła, jego naturę, stosunek do Boga, sposoby jego przezwyciężania. Na te i wiele innych pytań dotyczących satanizmu stara się odpowiedzieć w niniejszej książce ksiądz Andrzej Zwoliński, autor wielu publikacji dotyczących zagrożeń duchowych.

Marduk | 2016-04-02

Chyba największy stek bzdur jaki kiedykolwiek czytałem na temat satanizmu. Typowo konserwatywno-katolickie, tendencyjne spojrzenie w tej kwestii. A już rozdział poświęcony muzyce spowodował totalny ból brzucha! Ze śmiechu...
Od razu spieszę z wyjaśnieniem, że żadnym satanistą nie jestem, a po prostu kiedyś interesowało mnie to zagadnienie w aspekcie ideologicznym, a nie religijnym! Stąd lektura tej książki, i taka a nie inna moja opinia.

Reminiscencja | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Na początku ocena wahała się w okolicach 4 gwiazdek, bo rozdziały historyczny, biblijny i omawiający inne religie były takie, że "ujdą". Chociaż ten ostatni bardzo po łebkach i pozbawiony jakiejkolwiek refleksji nad przytaczanymi informacjami. Pewnie dlatego, że jeśli poświęci się choć chwilę, to niektóre tezy zaczynają upadać. Ale potem zaczęło się robić zabawniej:
- feminizm - jeśli w tej książce występuje to słowo to tylko w jednym zdaniu z satanizmem, pogaństwem albo czarną magią. Nie wymagam od autora, żeby się deklarował jako zwolennik równości kobiet, ale z tej książki wynika, że feminizm to oddzielna dziedzina magii New Age a nie jeden ze ruchów społecznych.
- merytoryczne błędy - te wynikają z nieznajomości książek, które się krytykuje (Tako rzecze Zaratustra, Biblia Szatana) i powtarzania cudzych opinii.
- sekty - ogólne opisywanie zasad, jakimi się rządzą skutkuje tym, że pasują również do kościoła katolickiego. Strzał w kolano ze strony księdza, bo co trzecie zdanie...

apache_server | 2014-01-26
Przeczytana: 28 grudnia 2007

W książce m.in. manifest satanisty i opis psychologiczny satanisty. Bardzo dobre źródło wiedzy o fanach zwyrodnienia.

magdusia87 | 2016-09-17
Przeczytana: 2014 rok