Pielgrzym #1

Tłumaczenie: Adam Biały
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pielgrzym". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mandragora
Just a Pilgrim
83-89036-01-0
komiksy
Camillos

Świat zszedł na psy. Umierające słońce spaliło na popiół miasta i lasy, wysuszyło morza i oceany, odkrywając ponure wraki statków i szkielety wielorybów. Większość ludzi nie przeżyła kataklizmu, a ci, którzy przetrwali mają powody, żeby tego żałować. Mała grupka niedobitków wędruje w poszukiwaniu mitycznego Edenu, gdzie podobno jeszcze jest woda. Na ich drodze stanie banda zwyrodnialców, kierowana przez okrutnego Kapitana Castenado. Z nieoczekiwaną pomocą zaatakowanym przybędzie Pielgrzym, enigmatyczny człowiek znikąd, naznaczony blizną w kształcie krzyża...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/pielgrzym/1/rec1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/pielgrzym/1,okladka

Wkp | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXLXI

Osiem lat temu słonce obumarło. Jego eksplozja pochłonęła Merkurego i Wenus, a ziemię zamieniła w pustynię pełną zmutowanych bestii. Ci, którzy przeżyli wędrują teraz szukając spokoju, ale bandy złoczyńców nie pozwalają im na to. I nagle pojawia się on. Tajemniczy pielgrzym. Przybywa z pomocą, ale kryje w sobie wielką tajemnicę...

Oto pierwszy komiks Ennisa wydany po polsku i zarazem jeden z lepszych. znakomita historia o wierze, odkupieniu, obłudzie, grzechu i szaleństwie. Historia pełna goryczy, dziwactw seksualnych, szoku, kanibalizmu, krwi, przemocy... Typowo ennisowe środki tu jeszcze nie ograne, zachwycają i pobudzają wyobraźnię.

A wszystko to z przesłaniem i wyższymi wartościami.

Kreska jest słabsza, Ezaquerra nie powala, ale też i nie psuje warstwy graficznej na tyle, by jakość wydania i kolor nie nadrobiły jego minusów.

Polecam, bo to rewelacyjny komiks, zamknięty, samowystarczalny, choć posiadający kontynuację.

Arthaniel | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Typowy Ennis - krwawa rozwałka w filozoficzno-mistycznej otoczce. Kawał świetnej rozrywki.

Bartje | 2015-12-12
Przeczytana: 09 grudnia 2015