100 naboi: Cień drugiej szansy, cz. 1

100 Bullets: Split Second Chance
100 naboi, Azzarello, Risso, komiks
komiksy
Camillos

Cień drugiej szansy, drugi zbiór opowiadań wyśmienitej serii kryminalnej Briana Azzarello i Eduardo Risso p.t.: 100 naboi, zabierze Cię głębiej niż kiedykolwiek, do wnętrza surowego, nie znającego litości świata rynsztoku. Tutaj, wręczając na pozór zwykły podarunek - nieoznakowany pistolet i sto sztuk amunicji - tajemniczy Agent Graves oferuje wybranym niebezpieczną grę - możliwość...

Tutaj, wręczając na pozór zwykły podarunek - nieoznakowany pistolet i sto sztuk amunicji - tajemniczy Agent Graves oferuje wybranym niebezpieczną grę - możliwość zemsty.
Jednak obok decyzji czy pociągnąć za spust czy nie, zaczyna wyłaniać się ważniejsze pytanie: kto pociąga za sznurki... i dlaczego?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/100_naboi/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/100_naboi/2,okladka

Yave | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Tak jak mówiłem, będę teraz cisnął z tą serią jak nawiedzony. Szczególnie, że nic a nic nie traci ona na ostrości, intensywności akcji, dawkowaniu napięcia i tajemniczości. Co prawda momentami robi się mało oryginalnie, kiedy Azzarello powiela schematy z pierwszego tomu, ale całe szczęście jest pisarzem na tyle wprawionym, że nawet wtedy potrafi uraczyć czytelnika zupełnie innym scenariuszowym aspektem niż tylko fabuła. Poza tym i ta w końcu ewoluuje w coś większego, w konkretną intrygę łączącą poprzednie wydarzenia w jedno. Pojawiają się wyjaśnienia, przewijający się w tle bohaterowie zyskują osobowość, a całość (głównie zakończenie) prowadzi w stronę jeszcze bardziej zagadkowej i wciągającej kontynuacji.

Brawo, Brian, kupiłeś mnie totalnie.

Dominika | 2018-03-29
Na półkach: Komiksy, Przeczytane