978-83-235-0381-1
gender, antropologia
Nietamarja

Gender. Perspektywa antropologiczna przybliża polskim czytelnikom problematykę antropologii płci i seksualności. Z jednej strony prezentuje rozwój subdyscypliny, z drugiej pokazuje, jak owa subdyscyplina zmieniła obraz antropologii jako takiej, kwestionując - począwszy od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku - kategorie analityczne uważane za oczywiste. Książka prezentuje prace klasyczne, które wyznaczyły drogę antropologii płci, a także artykuły nowe, które nie miały jeszcze szans na zdobycie takiego statusu.

Tom drugi "Kobiecość, męskość, seksualność" poświęcony jest wpływowi kultury oraz instytucji społeczno-politycznych na seksualność oraz kształtowanie się ról płciowych. Książka składa się z dwóch części: "Konstruktywizm społeczny: ciało i seksualność" oraz "Wizerunki męskości".

Adresatami podręcznika są studenci etnologii, antropologii kulturowej i gender studies, a także kulturoznawstwa, socjologii, psychologii społecznej, politologii oraz wszyscy zainteresowani problematyką płci i seksualności.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/