Pocieszycielka

Tłumaczenie: Jolanta Pierończyk
Wydawnictwo: Akapit
La Visiteus

"Madame Claire - "pocieszycielka" - od pięciu lat odwiedza więźniarki jednego z największych zakładów penitencjarnych we Francji, by z nimi rozmawiać, dodawać im otuchy i okazać odrobinę życzliwości tym, od których wszyscy się odwrócili. Wysłuchuje mrożących krew w żyłach opowieści kobiet skazanych za morderstwa, kradzieże, przemyt narkotyków i prostytucję."

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit, 1993 - okładka

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

niepoCzytalna | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Książeczka jest cieniutka, a historia obiecująca, jednakże intryga/tajemnica głównej bohaterki zostaje rozwiązana w ekspresowym tempie. A szkoda, bo gdyby rozwinąć wszystkie wątki byłaby całkiem obiecująca powieść.

asiulka2703 | 2011-11-16
Przeczytana: 01 października 2011

Natrafiłam na "pocieszycielkę" zupełnie przypadkiem, jest to niesamowita książka opowiadająca o losach tajemniczej madame Clarine i więźniarkach opowiadających o swojej przeszłości. Książka jest cienka (około 120 stron), czyta się bardzo szybko i przyjemnie, tym bardziej, że wciąga już od pierwszych stron. Polecam wszystkim:)

xlimonka | 2015-11-18
Irena | 2015-03-29