Byt. Zagadnienia metafizyki tomistycznej

83-7006-828-6
filozofia, metafizyka
filozofia i etyka
Snoopy

Książka prof. S. Swieżawskiego to pierwszy w polskiej literaturze powojennej i nieprześcigniony w swojej klarowności wykład metafizyki św. Tomasza z Akwinu. Stanowi ona kompendium wiedzy o jej najważniejszych pojęciowych elementach i twierdzeniach. We wstępie-rozmowie autor wyjaśnia ewolucję swojego rozumienia tomistycznej filozofii. Wznowienie niniejsze przywraca brzmienie oryginalnego tekstu, modyfikowanego w kolejnych wydaniach.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca