Święty Tomasz na nowo odczytany

religia filozofia tomizm metafizyka
filozofia, etyka
Alfa i Omega
religia filozofia tomizm metafizyka

Naprawdę wspaniała - wyjaśnić główne pojęcia teologii św. Tomasza w prosty i zrozumiały sposób od zera to nie lada sztuka, a Stefan Swieżawski czyni to jakby bez wysiłku, jakby snuł ciekawą opowieść swoim ulubionym studentom. Jednocześnie nie rozprasza nas żadnymi anegdotkami, niepotrzebnymi bajkowymi wyjaśnieniami; zmierza prosto do celu, traktuje odbiorcę poważnie.

Na...

Moim zdaniem najlepsza praca dotycząca filozofii św.Tomasza, a rewelacja jej polega na tym,że najprościej znaczy najmocniej filozoficznie :-) :-) :-) :-)

Wykłady napisane zrozumiałem językiem. Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z Tomaszem może zacząć od tej książki a będzie miał szkielet wiedzy:)

• Nie posiadam jeszcze
  • KATOLICYZM: Wiedza