Paweł z Tarsu. Apostoł i świadek

Paulus von Tarsus. Apostel und Zeuge
837221283X
religia
Snoopy

Myślą przewodnią tej książki o życiu i działalności św. Pawła jest próba ukazania wzajemnych relacji pomiędzy dostępnymi nam szczegółami biograficznymi i historycznymi śladami Apostoła z jednej strony - a jego przesłaniem i teologią - z drugiej. Jedno warunkuje i wyjaśnia drugie, jedno nie jest w pełni zrozumiałe bez drugiego. W moje refleksje w krytyczny sposób włączyłem także Dzieje Apostolskie, w których Paweł wiele razy występuje jako świadek. Opis wizerunków Pawła ukazanych w Dziejach i w listach deutero-Pawłowych, zależnych od intencji poszczególnych autorów, można uważać za pewne novum książki o Pawle. Pomoże nam to zrozumieć przemiany, jakim jego obraz podlegał już wcześniej.

źródło opisu: dabar.pl

źródło okładki: dabar.pl